Hella Pagid – części na co dzień i na tor | MOTOFAKTOR

Hella Pagid – części na co dzień i na tor

person Redakcja 15/03/2021

Wysokiej jakości części Hella Pagid odnajdziemy zarówno na rynkach OE, wtórnym, jak i w motorsporcie.

Rynek OE priorytetem od zawsze

Hella Pagid, będąca spółką joint venture HELLA oraz TMD Friction, korzysta z wieloletniego doświadczenia marki OE – Pagid, która od 1960 r. dostarcza klocki hamulcowe wielu międzynarodowym producentom samochodów premium i sportowych, takim jak BMW, Mercedes-Benz, Audi, VW i Porsche. Klocki te charakteryzują się wysoką jakością i przewyższają coraz bardziej rygorystyczne wymogi w zakresie skuteczności hamowania, komfortu i ochrony środowiska.

 

Klocki hamulcowe Hella Pagid

Klocki OE od Hella Pagid możemy spotkać obecnie, m.in. w takich pojazdach Grupy VAG jak VW Golf VII/T-Roc/Touran, Audi A3/S3/Q1, SEAT Leon/Ateca, Skoda Yeti/Karoq oraz innych wyprodukowanych na platformie MQB, które były stopniowo wprowadzane od sierpnia 2012 r.

 

Powyższe klocki zanim trafią do pojazdów są poddawane rygorystycznym testom jakości. Sprawdza się czy ich skład jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również czy jest dostosowany dokładnie do każdego rodzaju pojazdu, układu hamulcowego, osiągów silnika, obciążenia drogowego i charakterystyki hamowania. Przechodzą one też jazdę próbną do 300 000 km i 1000 godzin badań na stanowisku badawczym, co znacznie przekracza wymogi prawne europejskiej dyrektywy ECE-R90. Ponadto większość klocków hamulcowych w ofercie Hella Pagid nie posiada w składzie miedzi.

Bogata oferta dla rynku wtórnego

Działalność Hella Pagid nie ogranicza się wyłącznie do rynku OE, co wyraźnie pokazuje szerokie portfolio części układu hamulcowego dla rynku wtórnego. Znajdziemy w nim produkty przeznaczone dla lekkich pojazdów użytkowych, a także hybrydowych, elektrycznych i sportowych.

 

 

Tarcza hamulcowa Hella Pagid

W przypadku lekkich pojazdów użytkowych liczy się duży udźwig i długi okres eksploatacji części układu hamulcowego. W związku z tym, zdecydowana większość tarcz hamulcowych Hella Pagid przeznaczonych do lekkich pojazdów użytkowych jest wykonana z żeliwa szarego o wysokiej zawartości węgla. Skutkuje to szybkim rozpraszaniem ciepła, a tym samym optymalną skutecznością hamowania nawet w ekstremalnych sytuacjach.

 

W połączeniu z okładzinami hamulcowymi Hella Pagid specjalnie zaprojektowanymi do lekkich pojazdów użytkowych, powoduje to niskie zużycie pomimo wysokiej skuteczności hamowania. Łącznie Hella Pagid oferuje ponad 14 000 części zamiennych do układów hamulcowych do samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych. Celem marki jest być wiodącym dostawcą na niezależnym rynku wtórnym wszystkich produktów związanych z hamowaniem.

"Zielone Piekło" niestraszne Hella Pagid

Hella Pagid angażuje się również w sporty motorowe. W nadchodzącym sezonie wyścigowym czwarty rok z rzędu spółka będzie sponsorem ekipy racing one. Wystawi ona Ferrari 458 GT3 i 488 GT3, które zobaczymy w „Nürburgring Endurance Series”, 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring, DTM Trophy i ADAC GT4 Germany. Ubiegły sezon był dla ekipy racing one udany, w związku z tym apetyt na kolejne sukcesy jest duży. Niewątpliwie trudności, z jakimi zmierzą się części Hella Pagid podczas każdej z tych serii przełożą się potem na jeszcze lepszą jakość ich odpowiedników, które znajdą zastosowanie w pojazdach drogowych.

 

Szczegółowe informacje dotyczące produktów oraz ich dostępności można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta firmy Motogama – dystrybutora produktów Hella Pagid w Polsce tel.: 12 61 94 600; www.motogama.pl

 

 

Artykuł sponsorowany przez firmę Motogama

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).