Hella opracowuje system dźwiękowy dla aut elektrycznych | MOTOFAKTOR

Hella opracowuje system dźwiękowy dla aut elektrycznych

person Adrian Januszkiewicz 10/10/2019

Akustyczny system ostrzegawczy ma zwiększyć bezpieczeństwo na drodze pojazdów elektrycznych, hybrydowych i zasilanych ogniwami paliwowymi.

Hella chce nadać pojazdom z cichym silnikiem dźwięk podobny do konwencjonalnego silnika spalinowego. Ma to pozwolić użytkownikom dróg lepiej słyszeć zbliżające się pojazdy, a tym samym ostrzegać przed ich obecnością. Nowy akustyczny system ostrzegania o pojazdach (AVAS) zostanie zaprezentowany przez Hellę po raz pierwszy od 18 października do 23 października na targach Busworld w Brukseli (hala 1, stoisko 145).

 

Od 1 lipca 2019 r., aby chronić użytkowników dróg, takich jak piesi, rowerzyści i osoby niedowidzące, nowe typy pojazdów elektrycznych, hybrydowych i zasilanych ogniwami paliwowymi w Unii Europejskiej będą musiały być standardowo wyposażone w sygnał dźwiękowy. Ten dźwięk ma sprawić, że ciche pojazdy będą bardzo słyszalne. Podobne przepisy obowiązują w USA i Chinach. Hella opracowała już tego rodzaju akustyczny system ostrzegawczy do stosowania w samochodach osobowych, dostawczych i autobusach.

 

Przy prędkościach poniżej 20 km/h system ostrzegawczy Hella AVAS symuluje hałas, który wzrasta wraz ze wzrostem prędkości. System AVAS automatycznie generuje również sygnał akustyczny podczas cofania. Przy prędkościach powyżej 20 km/h symulowany dźwięk silnika jest wyciszany, ponieważ dźwięk toczących się na drodze opon jest wystarczająco głośny.

 

Standardowy dźwięk jest przechowywany w kompaktowym czujniku. Na życzenie będzie można opracować odgłosy jazdy specyficzne dla klienta.

 

Źródło: Hella

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).