Hella ogłasza partnerstwo z Oculii na CES 2020 | MOTOFAKTOR

Hella ogłasza partnerstwo z Oculii na CES 2020

Partnerstwo Helli z amerykańskim Start-upem Oculii ma na celu opracowanie nowych technologii radarowych do jazdy wspomaganej i zautomatyzowanej.

Na targach CES 2020 w Las Vegas, które potrwają do piątku (10.01.2020) Hella oraz amerykański start-up Oculii ogłosiły strategiczne partnerstwo. Celem współpracy jest opracowanie wysokowydajnych, skalowalnych rozwiązań radarowych, które spełniają wymagania zarówno dla jazdy wspomaganej, jak i zautomatyzowanej.

 

W kontekście partnerstwa na rzecz rozwoju obie firmy połączą swoją uzupełniającą się wiedzę i odpowiednią wiedzę technologiczną. Współpraca obejmuje również strategiczną inwestycję w Oculii, która została dokonana przez Hella Ventures.

 

Hella wniesie do współpracy w szczególności swoją znaczną wiedzę fachową i wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i uprzemysłowieniu czujników radarowych. Oprogramowanie Virtual Aperture Imaging Software opracowane przez Oculii ma jeszcze bardziej poprawić działanie czujników radarowych poprzez opłacalne zwiększenie dokładności, zasięgu i jakości informacji. Partnerstwo skoncentruje się na integracji technologii oprogramowania Oculii z platformą radaru Hella 77 GHz. Oczekuje się, że wyniki partnerstwa na rzecz rozwoju zostaną wprowadzone do produkcji seryjnej w 2023 r.

Ze względu na silną pozycję rynkową Hella jest dla nas idealnym partnerem strategicznym. Z jednej strony pozwoli nam to z powodzeniem wprowadzić na rynek naszą technologię oprogramowania w sektorze motoryzacyjnym. Z drugiej strony, wraz z Hellą, będziemy w stanie podnieść przyszłą technologię czujników radarowych na zupełnie nowy poziom. Łącząc specjalistyczną wiedzę Helli i Oculii, wspólnie będziemy mogli oferować klientom wysokiej jakości rozwiązania radarowe, które pozwolą nam spełnić wymagania na wszystkich etapach rozwoju autonomicznej jazdy.

dyrektor generalny Oculii - dr Steven Hong

Mamy ponad 17-letnie doświadczenie w technologii radarowej i wyprodukowaliśmy już ponad 30 milionów czujników radarowych. Chcemy stale rozwijać tę pozycję. Na przykład nasza najnowsza technologia radarowa oparta na 77 GHz zostanie wprowadzona na rynek tylko w kilka miesięcy. Współpracując z Oculii, jeszcze bardziej poprawimy wydajność naszej rodziny produktów radarowych, a tym samym zapewnimy trwałe wsparcie dla podstawowych funkcji asystujących kierowcom i trend w kierunku automatycznej jazdy.

członek zarządu elektroniki w firmie Hella, odpowiedzialny za globalne Product Center Automated Driving - Frank Petznick

 

Źródło: Hella

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).