Hella ogłasza partnerstwo z Oculii na CES 2020 | MOTOFAKTOR

Hella ogłasza partnerstwo z Oculii na CES 2020

person Adrian Januszkiewicz 7/01/2020

Partnerstwo Helli z amerykańskim Start-upem Oculii ma na celu opracowanie nowych technologii radarowych do jazdy wspomaganej i zautomatyzowanej.

Na targach CES 2020 w Las Vegas, które potrwają do piątku (10.01.2020) Hella oraz amerykański start-up Oculii ogłosiły strategiczne partnerstwo. Celem współpracy jest opracowanie wysokowydajnych, skalowalnych rozwiązań radarowych, które spełniają wymagania zarówno dla jazdy wspomaganej, jak i zautomatyzowanej.

 

W kontekście partnerstwa na rzecz rozwoju obie firmy połączą swoją uzupełniającą się wiedzę i odpowiednią wiedzę technologiczną. Współpraca obejmuje również strategiczną inwestycję w Oculii, która została dokonana przez Hella Ventures.

 

Hella wniesie do współpracy w szczególności swoją znaczną wiedzę fachową i wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i uprzemysłowieniu czujników radarowych. Oprogramowanie Virtual Aperture Imaging Software opracowane przez Oculii ma jeszcze bardziej poprawić działanie czujników radarowych poprzez opłacalne zwiększenie dokładności, zasięgu i jakości informacji. Partnerstwo skoncentruje się na integracji technologii oprogramowania Oculii z platformą radaru Hella 77 GHz. Oczekuje się, że wyniki partnerstwa na rzecz rozwoju zostaną wprowadzone do produkcji seryjnej w 2023 r.

Ze względu na silną pozycję rynkową Hella jest dla nas idealnym partnerem strategicznym. Z jednej strony pozwoli nam to z powodzeniem wprowadzić na rynek naszą technologię oprogramowania w sektorze motoryzacyjnym. Z drugiej strony, wraz z Hellą, będziemy w stanie podnieść przyszłą technologię czujników radarowych na zupełnie nowy poziom. Łącząc specjalistyczną wiedzę Helli i Oculii, wspólnie będziemy mogli oferować klientom wysokiej jakości rozwiązania radarowe, które pozwolą nam spełnić wymagania na wszystkich etapach rozwoju autonomicznej jazdy. dr Steven Hong dyrektor generalny Oculii
Mamy ponad 17-letnie doświadczenie w technologii radarowej i wyprodukowaliśmy już ponad 30 milionów czujników radarowych. Chcemy stale rozwijać tę pozycję. Na przykład nasza najnowsza technologia radarowa oparta na 77 GHz zostanie wprowadzona na rynek tylko w kilka miesięcy. Współpracując z Oculii, jeszcze bardziej poprawimy wydajność naszej rodziny produktów radarowych, a tym samym zapewnimy trwałe wsparcie dla podstawowych funkcji asystujących kierowcom i trend w kierunku automatycznej jazdy. Frank Petznick członek zarządu elektroniki w firmie Hella, odpowiedzialny za globalne Product Center Automated Driving

 

Źródło: Hella

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).