Hella i mobilność przyszłości na targach IAA | MOTOFAKTOR

Hella i mobilność przyszłości na targach IAA

Na targach IAA Mobility 2021 firma Hella zaprezentuje wiele innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych i elektronicznych dla przyszłej mobilności.

Stoisko targowe Hella skupi się w szczególności na rozwiązaniach produktowych dla głównych przyszłych tematów związanych z elektromobilnością, zautomatyzowaną jazdą, oświetleniem cyfrowym i oprogramowaniem. Oprócz stoiska targowego o powierzchni 400 metrów kwadratowych (hala A1, stoisko B40) firma Hella rozszerza w tym roku swoją obecność na targach o cyfrową platformę prezentacji klientów i produktów.

IAA Mobility to jedne z najważniejszych na świecie, wiodących targów branży mobilnej, a zatem również kluczowy czynnik napędzający rozwój firmy Hella. Dlatego specjalnie wykorzystujemy tę platformę do prezentacji naszych innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych i elektronicznych oraz do prowadzenia rozmów z naszymi partnerami biznesowymi – fizycznie na naszym stoisku lub wirtualnie za pośrednictwem nowych cyfrowych formatów komunikacji.

dyrektor generalny Hella - dr Rolf Breidenbach

 

Jednym z głównych celów Hella jest zmniejszenie zużycia energii przez pojazdy, a tym samym przyczynienie się do bezemisyjnej mobilności. Hella zaprezentuje w Monachium różne rozwiązania do efektywnego i wydajnego zarządzania energią i ciepłem. Należą do nich w szczególności wysokonapięciowe systemy zarządzania akumulatorami. Systemy Hella zapewniać mają bezpieczną i niezawodną pracę akumulatorów w pojazdach elektrycznych oraz w pojazdach hybrydowych typu full i plug-in, mierząc między innymi napięcie, temperaturę i prąd akumulatora. Ich modułowa, skalowalna konstrukcja umożliwiać ma również integrację z elektroniką napędu niezależnie od zastosowanej technologii ogniw. Zapewniać ma to wysoki stopień zmienności zastosowania w różnych akumulatorach i modelach pojazdów.

Systemy zarządzania akumulatorami wysokiego napięcia zapewniać mają bezpieczne i niezawodne działanie akumulatorów w pojazdach elektrycznych oraz w pojazdach hybrydowych typu full i plug-in.

Hella dostarcza również niezbędne kluczowe komponenty do autonomicznej jazdy. Nowa generacja technologii czujników radarowych 77 GHz do wspomaganej lub zautomatyzowanej jazdy charakteryzuje się w szczególności wykorzystaniem najnowszej technologii anten i chipów. Pozwala to na dalsze zwiększenie zasięgu wykrywania czujników radarowych, poszerzenie pola widzenia i poprawę zdolności pomiarowych z bliskiej odległości. W ten sposób można jeszcze dokładniej wykrywać pojazdy, osoby lub inne obiekty. Na tej podstawie można jeszcze bardziej niezawodnie wdrażać funkcje wspomaganej lub zautomatyzowanej jazdy.

 

Jako specjalista ds. oświetlenia Hella zaprezentuje również na targach nowe cyfrowe technologie oświetleniowe, które otwierają szeroką gamę opcji wzorniczych i komfortowych oraz przenoszą doświadczenia klientów na nowy poziom. Na przykład technologia reflektorów oparta na chipie „Solid State Lighting | High Definition” (SSL|HD) zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort w ruchu drogowym. Wraz z partnerami firma Hella dokonała dalszej miniaturyzacji źródła światła. Sercem technologii są klastry SSL micro-LED, czyli elementy elektroniczne, na których na bardzo małej przestrzeni rozmieszczonych jest obecnie od 100 do 25 000 pikseli LED. Wyższa rozdzielczość nie tylko zapewnia lepsze oświetlenie drogi, ale także umożliwia korzystanie z nowych funkcji oświetleniowych o wysokiej rozdzielczości, takich jak rzutowanie bezpiecznych odległości lub oznaczeń pasów na drogę.

 

Kolejną innowacją w głównym oświetleniu, którą Hella zaprezentuje na targach IAA Mobility, jest nowa koncepcja lamp tylnych FlatLight. Dzięki temu Hella znacząco zmienia wygląd przyszłych sygnatur świetlnych. Jest to możliwe dzięki koncepcji światłowodu opartej na szczególnie małej mikrooptyce. To soczewki optyczne nie większe niż ziarnko soli. Kolejną zaletą jest to, że technologia FlatLight jest znacznie bardziej wydajna i wymaga około 80% mniej energii niż konwencjonalne systemy.

Dzięki koncepcji FlatLight firma HELLA znacząco zmienia wygląd przyszłych tylnych lamp zespolonych, ponieważ kierunkowskaz, światło hamowania i tylne światło można umieścić w jednym elemencie optycznym.

Układ Smart Car Access System firmy Hella zapewniać ma również większe bezpieczeństwo i wygodę. Użytkownicy końcowi mogą używać tego systemu dostępu do otwierania, zamykania i uruchamiania silnika pojazdu całkowicie bez użycia rąk bez klasycznego kluczyka radiowego. W oparciu o zintegrowaną technologię ultraszerokopasmową system charakteryzuje się szczególnie wysokim poziomem bezpieczeństwa, ponieważ zapobiega tzw. atakom przekaźnikowym. Dlatego w pełni spełnia wymogi bezpieczeństwa ubezpieczycieli pojazdów. Jednocześnie za pomocą Hella Smart Car Access można łatwo i bezpiecznie zarządzać np. uprawnieniami dostępu do usług współdzielenia samochodów, a także aktywować potencjalnie dalsze personalizowane funkcje dodatkowe.

 

Targi IAA Mobilty 2021 odbędą się w dniach 7-12 września br. w Monachium.

 

Źródło: Hella

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).