Hella BHAP Electronics rozpoczęła produkcję w Chinach | MOTOFAKTOR

Hella BHAP Electronics rozpoczęła produkcję w Chinach

Spółka joint venture Hella BHAP Electronics oficjalnie rozpoczęła działalność w nowo otwartym zakładzie w chińskim Zhenjiang.

Na powierzchni produkcyjnej 7 000 metrów kwadratowych pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się w Zhenjiang seryjna produkcja jednostek sterujących do dachów fotowoltaicznych. Produkcja komponentów do elektroniki oświetleniowej rozpocznie się za kilka miesięcy. Następnie portfolio produkcyjne będzie stopniowo rozszerzane o dodatkowe produkty z zakresu zarządzania energią i wspomagania kierowcy. Odpowiednia wiedza specjalistyczna jest już rozwijana.

 

Początkowo klientami Hella BHAP Electronics będą głównie spółki grupy BAIC. Następnie baza klientów zostanie rozszerzona na rynek chiński i światowy. Spółka joint venture zatrudnia obecnie około 65 pracowników; liczba ta ma być stale zwiększana w trakcie kolejnych etapów ekspansji.

W kontekście zmian w branży innowacyjne myślenie i szczera współpraca z partnerami są kluczowymi dźwigniami dla udanego dalszego rozwoju firm motoryzacyjnych. Dlatego BHAP będzie nadal pogłębiać współpracę z firmą Hella i wprowadzamy wynikające z tego synergie we wspólne przedsięwzięcie w dziedzinie elektroniki. W ten sposób wzmocnimy jego wyniki zarówno na rynku chińskim, jak i globalnym, z obopólnymi korzyściami i wspólnie kształtując mobilność przyszłości.

wiceprezes BHAP - Xu Xiaojiang

Siła wspólnego przedsięwzięcia Hella BHAP Electronics opiera się nie tylko na połączeniu wiedzy technologicznej i bezpośredniego dostępu do rynku. W rezultacie wygrywają wszyscy zaangażowani partnerzy. Jako firma Hella umacniamy naszą obecność na rynku chińskim zgodnie z naszą strategią: w Chinach dla Chin.

odpowiedzialny za działalność elektroniczną HELLA w Chinach - Jörg Brandscheid

 

Hella jest obecna w Chinach od prawie trzech dekad. Firma jest obecnie tam reprezentowana przez 16 firm (w tym 5 typu joint venture) i zatrudnia ponad 5500 osób. W roku podatkowym 2018/2019 Hella wygenerowała sprzedaż w Chinach o wartości ponad 800 milionów euro.

 

Źródło: Hella

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).