Hankook znacząco poszerza usługę bieżnikowania Alphatread | MOTOFAKTOR

Hankook znacząco poszerza usługę bieżnikowania Alphatread

person Adrian Januszkiewicz 30/04/2021

Począwszy od wiosny br. Hankook znacząco poszerzy swoją usługę bieżnikowania na gorąco w ramach marki Alphatread w Niemczech.

Firma Hankook nadal koncentruje uwagę na bieżnikowaniu opon do pojazdów użytkowych. Począwszy od wiosny, firma będzie rozszerzać znaną markę bieżnikowania Hankook Alphatread na rynku niemieckim, oferując dodatkowe profile. Profil R-TH31 o rozmiarze 385/65R22.5, przeznaczony na naczepę, pojawi się na rynku w kwietniu. Od maja lub czerwca model R-DH31 zostanie uzupełniony przez swój odpowiednik dla osi napędowej w rozmiarach 315/70R22.5 i 315/80R22.5.

 

Oba profile są odpowiednie dla zastosowań w segmencie regionalnym. I na koniec, w czerwcu do usługi Hankook Alphatread ma zostać wprowadzony model R-DM11. Ten bieżnik jest przeznaczony do zastosowań mieszanych (drogi/off-road) i dostępny w rozmiarze 315/80R22.5. Jak dotychczas, rzeźba bieżnika dla autobusów miejskich R-AU03+ o rozmiarze 275/70R22.5 spotkała się z dobrym przyjęciem na rynku.

Inwestując w coraz szersze usługi bieżnikowania, w przyszłości będziemy mogli oferować użytkownikom pojazdów komercyjnych własne kompleksowe bieżnikowanie w zakładzie. Manfred Zoni dyrektor ds. sprzedaży ciężarówek w Hankook Reifen Deutschland

 

Regenerowane na gorąco opony Hankook są kierowane nie tylko na rynek niemiecki, ale także dla krajów ościennych, jak Holandia, Belgia, Francja, Polska, Czechy, Słowacja czy Austria.

 

Profile Alphatread są wytwarzane w zakładzie bieżnikowania opon Reifen Müller w Hammelburgu, który należy do firmy Hankook od przejęcia w 2018 roku.

Z uwagi na poszerzenie usług Hankook Alphatread, w naszym zakładzie bieżnikowania opon wprowadzono w ostatnim czasie nowe, dodatkowe prasy zgrzewające. Jesteśmy gotowi obsługiwać operatorów floty dzięki poszerzonej linii wysokiej jakości regenerowanych na gorąco opon firmy Hankook. Uwe Müller dyrektor zarządzający Reifen Müller GmbH & Co. Runderneuerungswerk KG

 

Firma Hankook pokazuje korzyści z bieżnikowania opon na gorąco dla firm flotowych na przykładzie swojej koncepcji SmartLife Solutions. Wszystkie opony do pojazdów komercyjnych są projektowane w taki sposób, aby dało się w nich pogłębić rowki, a dzięki wysokiej jakości karkasowi można je bieżnikować nawet kilka razy. Dzięki tym cechom opony, firmy flotowe mogą czerpać znaczące korzyści finansowe: Po pogłębieniu rowków w oponie, 5-9 mm warstwa dodatkowej podstawy gumowej pod bieżnikiem zapewnia do 25% dłuższego przebiegu.

Usługi bieżnikowania Hankook Alphatread mogą zapewnić nawet 100% dłuższy przebieg nowej opony o podobnej wydajności przy 60% kosztach. Powtarzane pogłębianie rowków i bieżnikowanie zgodnie z koncepcją Hankook SmartLife Solutions może wydłużyć żywotność nowej opony nawet do 250%. Oprócz tych korzyści finansowych, istnieją także niezliczone korzyści dla środowiska naturalnego. Na przykład: Bieżnikowanie pozwala zaoszczędzić około 70% surowców używanych do produkcji nowych opon.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).