Hankook Tire publikuje globalne wyniki finansowe za rok 2018 | MOTOFAKTOR

Hankook Tire publikuje globalne wyniki finansowe za rok 2018

person Adrian Januszkiewicz 20/02/2019

W okresie sprawozdawczym przedsiębiorstwo osiągnęło globalny obrót rzędu ok. 5,23 mld euro oraz wyniki operacyjne na poziomie ok. 541,9 mln euro.

Dzięki nowoczesnym technologiom i najwyższej jakości produktów, sprzedaż opon powyżej 18 cali na terenie Europy i USA wzrosła o 3,9% względem poprzedniego roku i stanowiła 52,3% sprzedaży wszystkich opon do pojazdów osobowych.

 

Sprzedaż na rynku części zamiennych oraz sprzedaż opon o wysokich osadzeniach rosła zwłaszcza w czwartym kwartale. Przyczyniły się do tego: optymalizacja kanałów dystrybucyjnych w Korei, wzrost sprzedaży opon na pierwsze wyposażenie dla pojazdów typu SUV oraz wzrost sprzedaży japońskich samochodów w Ameryce Północnej.

 

Ogólny spadek popytu na globalnych rynkach motoryzacyjnych takich jak Chiny, przełożył się na wyniki sprzedaży opon na rynku części zamiennych oraz opon na pierwszy montaż, co negatywnie wpłynęło na ogólne wyniki finansowe.

 

W roku obrotowym 2019 producent opon Hankook zamierza osiągnąć obroty w wysokości 7,4 biliona wonów południowokoreańskich (ponad 5,82 mld euro), a wyniki operacyjne w wysokości 750 mld wonów południowokoreańskich (ok. 590,5 mln euro). W tym celu producent opon chce umocnić swoją pozycję jako marka premium, szczególnie poprzez rozwój sprzedaży opon o średnicy powyżej 18 cali, dostarczanie opona na pierwszy montaż dla producentów klasy premium i zwiększenie konkurencyjności linii produktów premium. Firma Hankook planuje także poszerzenie portfolio w zakresie oryginalnego wyposażenia celem zapewnienia stabilnej struktury wzrostu, a także zoptymalizowanie strategii dystrybucji w poszczególnych regionach.

 

Aby móc efektywnie współpracować w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym i wzmacniać pozycję w czołówce globalnych producentów opon, Hankook stawia na pracowników stale wzmacniając szybko rozwijającą się i elastyczną kulturę korporacyjną.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).