Hankook Tire przejmuje Reifen-Müller | MOTOFAKTOR

Hankook Tire przejmuje Reifen-Müller

person Joanna Piszcz 21/08/2018

Producent opon Hankook Tire przejął 100% udziałów w Reifen Müller, jednym z czołowych dystrybutorów opon w Niemczech.

Produkująca opony klasy premium firma Hankook poinformowała o decyzji nabycia 100% udziałów w Reifen-Müller, jednym z największych, niezależnych hurtowych i detalicznych dostawców opon na terenie Niemiec. Oprócz spółki dystrybucyjnej Reifen-Müller KG należącej do Reifen-Müller, przejęcie obejmie również Reifen-Müller GmbH & Co. Runderneuerungswerk KG.

 

Reifen-Müller to przedsiębiorstwo założone w 1966 roku i jeden z wiodących sprzedawców opon. Obecnie firma ta zatrudnia ponad 700 osób i prowadzi 44 punkty serwisowe w Niemczech, które zajmują się dystrybucją opon do pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, rolniczych a także autobusów i motocykli. Po przejęciu, spółką będzie kierować dotychczasowy zarząd wspólnie z nowymi właścicielami.

 

Dzięki przejęciu Reifen-Müller, firma Hankook Tire zapewnia sobie jeden z najbardziej innowacyjnych modeli dystrybucji opon na bardzo konkurencyjnym rynku jakim są Niemcy. W ten sposób producent opon kontynuuje inwestycje w kanały dystrybucji na obszarze Europy, wzmacniając jednocześnie konkurencyjność w skali globalnej. Hankook Tire konsekwentnie koncentruje się na rozwiązaniach zorientowanych na potrzeby klienta końcowego, dlatego nowa sieć dystrybucyjna poza własnymi produktami oferuje także inne globalne marki.

 

Poprzez tworzenie nowych zakładów produkcyjnych, centrów R&D oraz innowacyjnych sieci dystrybucji firma Hankook Tire kontynuuje swoją strategię rozwoju organicznego. W ten sposób wzmacnia globalną pozycję jednego z wiodących producentów opon. Hankook nieustannie poszukuje inwestycji z obszaru M&A (fuzje i przejęcia) z partnerami, którzy zapewniają maksymalną synergię celem wzmocnienia globalnej konkurencyjności firmy.

 

Źródło: Hankook Tyre

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).