Hankook Tire podsumował I kwartał 2021 | MOTOFAKTOR

Hankook Tire podsumował I kwartał 2021

person Adrian Januszkiewicz 12/05/2021

Hankook, ogłosił wyniki finansowe za I kwartał 2021 r.: skonsolidowana sprzedaż globalna wzrosła o 12,6% r/r do 1,61 bln KRW (1203 mln EUR).

W miarę jak światowy rynek odbudowuje się po skutkach pandemii, od drugiej połowy 2020 roku działalność firmy Hankook również systematycznie wraca do normy. Firma odnotowuje stabilizację sprzedaży na kilku głównych rynkach, w tym w Europie, Ameryce Północnej i Chinach, szczególnie w sektorze opon o dużej średnicy, czyli od 18 cali wzwyż. Globalna sprzedaż opon o dużej średnicy stanowiła 38% całej sprzedaży opon, co oznacza wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym.

 

Sprzedaż opon na rynku wtórnym również wzrosła, ponieważ popyt na rynku w Stanach Zjednoczonych i Europie nadal się poprawiał. W Chinach również odnotowano wzrost popytu na rynku wtórnym przy jednoczesnej dobrej sprzedaży opon na oryginalne wyposażenie (OE), co wskazuje na ożywienie w produkcji pojazdów samochodowych. Sprzedaż opon o dużej średnicy wzrosła w Chinach o 13 punktów procentowych do 40% w porównaniu do ubiegłego roku.

 

Pomimo spowolnienia w ubiegłym roku, firma Hankook wznawia swoją działalność z dużym zaangażowaniem w celu wzmocnienia swojej reputacji marki premium. Firma kontynuuje również współpracę z globalnymi producentami samochodów, aby zwiększyć liczbę kontraktów na OE, czego dowodem jest niedawne ogłoszenie dostawy opon Ventus S1 evo 3 o bardzo wysokich osiągach do Porsche 718 Boxster i Porsche Cayman.

 

Hankook ponadto aktywnie rozwija współpracę w zakresie wyposażania pojazdów elektrycznych (EV), czego dowodem jest umowa na dostawę opon montowanych fabrycznie w pierwszym elektrycznym samochodzie sportowym Porsche o wysokich osiągach, Taycan, a także NIO ES6 i EC6, flagowych modelach produkowanych przez szybko rozwijającą się chińską markę pojazdów elektrycznych.

 

W 2021 roku firma Hankook zamierza dążyć do utrzymania tempa wzrostu sprzedaży opon o dużych średnicach na głównych rynkach i dodania współpracy z producentami OE do już solidnego portfela. Wzrost w sektorze opon do pojazdów elektrycznych ma być również jednym z głównych obszarów działania, ponieważ firma wznawia dążenie do doskonałości w zakresie innowacji w oponach EV, jak również w dziedzinie przyszłych technologii i rozwiązań, które mają przekształcać wyobrażenia konsumentów w rzeczywistość. W trakcie tego rozwoju firma Hankook ma nadal przeć naprzód, dążąc do osiągnięcia pozycji lidera technologicznego, który wywiera pozytywny wpływ na społeczność i środowisko, właściwy dla marki premium.

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).