Hankook Tire i DTM przedłużają partnerstwo do 2023 roku | MOTOFAKTOR

Hankook Tire i DTM przedłużają partnerstwo do 2023 roku

person Adrian Januszkiewicz 2/07/2019

Firma ITR, organizująca wyścigi DTM, przedłużyła przedterminowo umowę z Hankook Tire do 2023 roku na wyłączną dostawę opon w wyścigach.

DTM to prawdopodobnie najpopularniejsza międzynarodowa seria wyścigowa, a Hankook jest jej oficjalnym partnerem i wyłącznym dostawcą opon od 2011 roku. Nowy kontrakt czyni tę firmę najdłużej współpracującym dostawcą opon w historii międzynarodowych wyścigów samochodowych.

 

W obecnym sezonie w wyścigach DTM biorą udział pojazdy przygotowane w oparciu o modele produkcyjne trzech światowej klasy producentów samochodów. Do Audi i BMW dołączył Aston Martin. W sezonie 2019 pojawiły się również nowe regulacje techniczne zgodne z międzynarodowymi przepisami Class 1. Dzięki temu w DTM pojawiły się znacznie potężniejsze i bardziej spektakularne pojazdy, które są w stanie znacznie szybciej wykonać okrążenie. Oprócz kierowców i zespołów coraz istotniejszą rolę odgrywają opony.

Partnerzy wyścigów DTM muszą stosować najwyższe standardy w kwestiach technologii i jakości. Wymagania wobec opon są coraz większe, zwłaszcza w obecnym sezonie, ponieważ wprowadzono nowe silniki turbo o mocy przekraczającej 600 KM. Opony wyścigowe przygotowywane przez Hankook zawsze spełniały wszystkie wymogi i realizowały swój ogromny potencjał. Przedterminowe przedłużenie naszego dotychczasowego partnerstwa podkreśla zaufanie i profesjonalizm cechujące naszą współpracę. Gerhard Berger prezes ITR
Bardzo nas cieszy, że ponownie zostaliśmy oficjalnym i wyłącznym dostawcą opon w prawdopodobnie najpopularniejszej międzynarodowej serii wyścigowej na świecie. Międzynarodowy zasięg wyścigów DTM sprawia, że możemy regularnie demonstrować nasze znakomite kompetencje techniczne i umacniać naszą pozycję na rynku wyścigów międzynarodowych. Hyun Bum Cho prezes i dyrektor generalny Hankook Tire
Bardzo nas cieszy, że firma Hankook chce nas wspierać w planowanej internacjonalizacji wyścigów DTM. Jako nowa międzynarodowa marka i wytwórca oryginalnego wyposażenia dla najlepszych producentów samochodów jest obecna od tak wielu lat na naszych wyścigach, podkreśla znaczenie serii DTM jako platformy technologicznej i marketingowej. Achim Kostron dyrektor zarządzający ITR GmbH
Zaplanowany na przyszły tydzień wyścig na torze Norisring w Norymberdze będzie 123. wyścigiem DTM, w którym użyte zostaną nasze opony wyścigowe Ventus. Jeszcze żaden kierowca nie wycofał się z wyścigu z powodu opon. Pozwala to nie tylko utrzymać niezwykle profesjonalny charakter wyścigów DTM, lecz także zapewnić spektakularne wyścigi na najwyższym możliwym poziomie, w których najważniejsi są kibice oraz kierowcy. Manfred Sandbichler dyrektor ds. sportów motorowych w Hankook Tire Europe

 

Firma Hankook od wielu lat wspiera ważne wydarzenia w sportach motorowych. Dzięki  linii opon Ventus Race zyskała renomę czołowego dostawcy w krajowych oraz międzynarodowych rajdach i wyścigach samochodowych. Opony te imponują swoimi osiągami, konsekwentnie wysoką jakością oraz maksymalnym bezpieczeństwem podczas tak znanych wyścigów jak DTM, 24H Series powered by Hankook, W Series, Europejski Puchar Formuły Renault 2.0, 24H Nürburgring, F3 Americas czy CJ Super Race.

 

Opona Ventus Race jest wykorzystywana również w wyścigach juniorskich, takich jak FIA F4 Spain, SMP Formula 4 oraz mistrzostwa Wielkiej Brytanii F4 certyfikowane przez FIA. Stanowi nieodzowne wyposażenie bolidów młodych kierowców, którzy marzą o karierze w sportach motorowych.

 

Źródło: Hankook

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).