Hankook spogląda wstecz na udany rok 2018 | MOTOFAKTOR

Hankook spogląda wstecz na udany rok 2018

person Adrian Januszkiewicz 19/11/2018

Sezon sportów samochodowych 2018 zbliża się ku końcowi, a firma Hankook już teraz spogląda wstecz na udany rok.

Od 2011 r. Hankook jest wyłącznym dostawcą opon dla DTM i ma za sobą nadzwyczaj udany rok 2018 w prawdopodobnie najpopularniejszej międzynarodowej serii wyścigowej samochodów turystycznych. Aż do finału w Hockenheim walka o mistrzostwo była nierozstrzygnięta, m.in. dzięki oponom Ventus Race, które zagwarantowały wysokie osiągi na torze, dając tym samym szansę zespołom zademonstrować swoje możliwości.

Jak zawsze, także i w tym sezonie współpraca z Hankook przebiegała bardzo dobrze. Byliśmy świadkami ekscytujących wyścigów z wykorzystaniem wysokiej jakości opon, które – co niezwykle istotne – były jednakowe dla wszystkich. Nie możemy doczekać się kolejnego sezonu z doskonałymi oponami tej marki. Jens Marquardt dyrektor BMW Motorsport

Producent klasy premium świętował szczególny jubileusz na torach w Nürburgring, gdzie 111. wyścig DTM rozegrano na oponach wyścigowych marki Hankook. Kolejną atrakcją była runda DTM w Misano. Jazdy kwalifikacyjne odbywały się za dnia w wysokich temperaturach, a wyścigi znacznie chłodniejszą nocą, chwilami nawet na mokrej nawierzchni. W tak zmiennych warunkach świetnie poradził sobie bieżnik Ventus Race, zapewniając wysoką przyczepność i osiągi, co zostało docenione przez kierowców.

Byłem zdziwiony niewiarygodną jakością opon wyścigowych Hankook. Konstruktorzy tej firmy zrobili kawał dobrej roboty. Allessandro Zanardi jako gościnny kierowca świętował w Misano swój debiut DTM
Sporty samochodowe są silnie zakorzenione na wielu kluczowych rynkach Hankook; są również istotnym elementem łańcucha DNA naszej marki. Dlatego też stale poszukujemy nowych rozwiązań, które w połączeniu za najwyższej jakości ogumieniem umożliwią opracowywanie fascynujacych serii wyścigowych w Europie. Szczególne znaczenie mają dla nas wyścigi DTM, w przypadku których musieliśmy pożegnać się z marką Mercedes-Benz, lecz w kolejnym sezonie powitamy nowego producenta z segmentu premium, jakim jest Aston Martin. Naszym priorytetem jest również kontynuacja wsparcia młodych kadr, gdyż w ten sposób możliwe jest wypromowanie przyszłych, odnoszących sukcesy kierowców wyścigowych. Han-Jun Kim prezes firmy Hankook Tire Europe

 

Dla Hankook szczególnie ważne było i jest wspieranie młodych kadr, czego wyrazem jest wsparcie Mistrzostw FIA F4 w Hiszpanii, SMP F4 NEZ, F4 British Championships certified by FIA oraz Mistrzostw Europy FIA Formuły 3. Przede wszystkim ten ostatni wyścig stanowi trampolinę do Formuły 1. Dzięki oponom wyścigowym marki Hankook odnoszący obecnie sukcesy w F1 kierowcy tacy jak Max Verstappen, Lance Stroll, Esteban Ocon czy Carlos Sainz zdobyli ostatnie szlify na drodze do świata mistrzów w bodajże najtrudniejszej formule wyścigowej dla młodych zawodników.

Doskonale poradziłem sobie na oponach wyścigowych Hankook. Ich jakość jest niezmienna, a dużą zaletą jest to, że są bardzo wytrzymałe na większości torów. Mick Schumacher tegoroczny Mistrz Europy Formuły 3 FIA

Zespoły przywiązują dużą wagę do nagrody Best Pit Stopp Award firmy Hankook. Od czasu swojego debiutu na DTM przed ośmioma laty producent opon klasy premium przyznaje tę nagrodę jako wyraz uznania dla istotnej pracy mechaników w alei serwisowej. Zespół o największej liczbie punktów, który w sezonie najszybciej przeprowadzał zmianę opon, otrzymuje trofeum w postaci pucharu przechodniego. Ponadto wyłączny partner DTM organizuje co roku imprezę dla zwycięskiej drużyny. W tym sezonie zespół Audi Sport Team Phoenix nie tylko obronił ubiegłoroczny tytuł, lecz również po raz trzeci z rzędu zapewnił sobie tę prestiżową nagrodę.

Świetnie, że firma Hankook powołała do życia tę nagrodę. Jesteśmy dumni z faktu obronienia tytułu. Ernst Moser szef zespołu Audi Sport Team Phoenix

Mimo tak licznych osiągnięć firma Hankook nie spoczęła na laurach. Na początku 2018 r. rozpoczęto współpracę z firmą Radical. Od tego czasu poza oponami drogowymi Hankook zaopatruje samochody wyścigowe i sportowe tego brytyjskiego producenta pojazdów w opony Ventus Race w wariantach Slick (F200) i na nawierzchnię mokrą (Z217), które są stosowane z powodzeniem w seriach wyścigowych na całym świecie jak np. North American Masters, European Masters lub seriach Cup Middle East, Canada, Australia i Scandinavia.

 

Hankook jest w tym roku ponownie sponsorem tytularnym i partnerem 24HGT oraz Proto Series powered by Hankook, stanowiących największą na świecie serię wyścigów długodystansowych, których program przewiduje cztery 24-godzinne i 12-godzinne wyścigi w ramach ośmiu rund odbywających się na trzech kontynentach. Podczas gdy europejski finał odbył się już na torze Spa, do rozegrania pozostał jeszcze wyścig o tytuł „Championships of the Continents”. Odbył się on w dniach od 16 do 18 listopada w Austin w stanie Texas na torze Circuit of the Americas. W związku z tym 13 kontenerów opon wyścigowych Hankook płynęło do USA, dzięki czemu wszystkie zespoły mogły cieszyć się wyjątkową przyczepnością oferowaną przez model Ventus Race. W ubiegłym roku ten długodystansowy spektakl na odcinku 5,49 km miał swoją premierę w Teksasie, podczas której marka Hankook zebrała pozytywne opinie od wszystkich zespołów.

 

Po raz pierwszy firma Hankook jest w tym sezonie wyłącznym dostawcą opon serii Rundstrecken-Challenge Nürburgring (RCN), uznawaną za najstarszą serię sportów motorowych w Niemczech. W łącznie dziewięciu wyścigach opony Ventus Race, które są dostępne w różnych rozmiarach, wspierały każdorazowo do 160 pojazdów DTM i GT. Ponadto także i w tym roku firma Hankook była wyłącznym dostawcą opon wyścigowych w klasach SRO/GT4 i TCR w ramach odbywających się na Nürburgring mistrzostw w jeździe długodystansowej VLN oraz 24-godzinnego wyścigu ADAC Zürich. Nowością w kalendarzu sportów samochodowych jest w tym sezonie puchar Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. Wyścigi samochodów jednej marki były rozgrywane na sześciu rundach równolegle do serii DTM oferując profesjonalistom, amatorom i juniorom szansę udziału w wyścigach klasy GT4.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).