Hankook rozpoczyna współpracę z Hapag-Lloyd AG | MOTOFAKTOR

Hankook rozpoczyna współpracę z Hapag-Lloyd AG

Hankook podpisał długoterminową umowę partnerską z piątą co do wielkości firmą żeglugi liniowej na świecie - Hapag-Lloyd.

Partnerstwo Hankook z Hapag-Lloyd AG ma wzmocnić jego możliwości logistyczne. Hapag-Lloyd AG to niemiecka firma założona w 1847, która świadczy usługi liniowe między wszystkimi kontynentami i obsługuje 257 nowoczesnych statków.

 

Obecnie fracht morski stoi w obliczu kryzysu. Niedobór kontenerów na całym świecie, spowodowany głównie pandemią COVID-19, doprowadził do poważnych zatorów w portach i wysokich cen frachtu. Aby przetrwać te trudne czasy, Hankook podpisał długoterminową umowę z Hapag-Lloyd. Znaczący krok oparty na bliskiej, ponad 20-letniej współpracy między Hankook a niemiecką firmą żeglugową.

 

Ceremonia podpisania umowy odbyła się w Technoplex w siedzibie firmy Hankook 7 grudnia 2021 r. Umowa została podpisana w obecności Sooil Lee, dyrektora generalnego Hankook Tire & Technology, Jongho Park, dyrektora administracyjnego Hankook Tire & Technology, Hansa Schaefera, starszego dyrektora zarządzającego Azji Hapag-Lloyd w regionie Azji oraz Minkyu Choi, prezesa Hapag- Lloyda Korea.

 

Zgodnie z umową Hapag-Lloyd ma zapewnić stabilną dostawę kontenerów transportowych, a także zrównoważone usługi logistyczne od 2022 do 2024 roku. Hapag-Lloyd jest również firmą zorientowaną na środowisko, która stara się chronić globalne zasoby i chronić środowisko zgodnie z zaangażowaniem firmy Hankook w zrównoważony rozwój.

 

Cieszymy się, że możemy współpracować z Hapag-Lloyd w ramach tej długoterminowej umowy, która pomoże zwiększyć możliwości eksportowe Hankook i ustabilizować nasz globalny łańcuch dostaw w niestabilnym środowisku – mówi Sooil Lee, prezes i dyrektor generalny Hankook Tire & Technology –  Wierzymy, że ta strategiczna współpraca zapewni odporny ekosystem, który jeszcze bardziej wzmocni nasze globalne kompetencje, zwłaszcza w czasach niepewności.

 

Źródło: Hankook

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).