Hankook rozbuduje fabrykę w Tennessee | MOTOFAKTOR

Hankook rozbuduje fabrykę w Tennessee

person Adrian Januszkiewicz 8/09/2022

Hankook ogłosił we wtorek zatwierdzenie przez zarząd inwestycji o wartości 1,6 mld USD w celu rozbudowy zakładu w Clarksville w stanie Tennessee.

 

 

Inwestycja obejmuje wcześniej zaplanowaną fazę 2 rozbudowy, która ma podwoić zdolność produkcyjną opon Hankook do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek (PCR/LT) oraz dodać fazę 3 rozbudowy, po której firma po raz pierwszy w USA będzie produkować opony radialne do ciężarówek i autobusów (TBR). Dodanie projektu fazy 3 rozbudowy ma zapewnić 400 kolejnych miejsc pracy w rejonie Clarksville, a łącznie powstać ma aż 1200 nowych miejsc pracy.

 

Hankook zamierza podwoić produkcję opon PCR/LT w USA do 11 milionów sztuk i umożliwić produkcję 1 miliona opon TBR rocznie. Rozbudowa zwiększać ma również całkowitą inwestycję Hankook w tym obszarze do 2,2 mld USD i umożliwić firmie dalsze dostarczanie dealerom i konsumentom wysokiej jakości opon i wiodących w branży usług, aby sprostać wymaganiom rynku amerykańskiego, a jednocześnie wspierać istniejących i przyszłych partnerów w zakresie oryginalnego wyposażenia (OE).

 

Inwestycja w nasz zakład w Tennessee jeszcze bardziej podkreśla coraz bardziej widoczną obecność firmy Hankook w Stanach Zjednoczonych oraz nasze zaangażowanie w obsługę naszych klientów – wyjaśnia Sooil Lee, dyrektor generalny Hankook Tire & Technology i prezes Hankook Tire America Corp – Dzięki skupieniu się na zrównoważonej konstrukcji i innowacyjnej produkcji nowa faza naszego zakładu w Tennessee zapewni skuteczny łańcuch dostaw na poziomie lokalnym, aby skuteczniej zaspokoić zapotrzebowanie klientów. Poza tym jesteśmy niezwykle dumni, że możemy nadal wspierać lokalną gospodarkę, zapewniając 1200 nowych miejsc pracy w rejonie Clarksville.

Rozbudowa zakładu w Tennessee: kurs na zwiększenie obecności na rynku USA

Od momentu otwarcia zakładu w Tennessee w październiku 2017 roku, Hankook wyprodukował 5,5 miliona opon rocznie na rynek północnoamerykański i stworzył 950 miejsc pracy. Rynek północnoamerykański stanowił ponad 28% całkowitej sprzedaży Hankook Tire w 2021 roku.

 

Ekspansja produkcji jest ważnym krokiem w kierunku rozszerzenia naszego rozwoju na rynku średnich ciężarówek, czyniąc z firmy Hankook jednego z zaledwie kilku producentów wytwarzających opony TBR w USA – mówi Rob Williams, Senior Vice President, North America Sales, Hankook Tire America Corp. – W rezultacie możemy lepiej zaspokoić potrzeby zarówno naszej rosnącej bazy dealerów, jak i flot obsługujących szlaki żeglugowe w Ameryce Północnej.

 

Zgodnie z planem Hankook ma rozpocząć budowę nowego zakładu na początku 2023 roku, pod warunkiem podpisania ostatecznych umów, uzyskania zgód organów regulacyjnych i spełnienia innych warunków. Produkcja opon w nowych fazach zakładu rozpocznie się w czwartym kwartale 2024 r. i osiągnie pełną wydajność na początku 2026 r.

 

Globalne marki, takie jak Hankook Tire, decydują się na inwestycje w Tennessee ze względu na nasz pozytywny klimat biznesowy, wykwalifikowanych pracowników i centralną lokalizację – mówi Bill Lee, gubernator Tennessee – Dziękuję firmie Hankook za ciągłe inwestycje w naszym stanie i stworzenie 400 nowych miejsc pracy w produkcji dla mieszkańców hrabstwa Montgomery w naszym stanie.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).