Hankook partnerem – założycielem DTM Esports Classic Challenge | MOTOFAKTOR

Hankook partnerem - założycielem DTM Esports Classic Challenge

person Adrian Januszkiewicz 6/05/2020

Hankook wkracza teraz w wirtualny świat sportów motorowych i wraz z DTM zostanie partnerem - założycielem DTM Esports Classic Challenge.

Ta nowo stworzona seria wyścigów skupia 15 obecnych i byłych kierowców DTM i DTM Trophy, a także znanych influencerów wirtualnej sceny wyścigowej oraz pięciu uczestników wywodzących się ze społeczności RaceRoomu.

 

Ci ostatni zostaną wyłonieni spośród stu najlepszych, najszybszych kierowców, którzy sprawdzili się w rundzie kwalifikacyjnej do pierwszego wyścigu, rozpoczętego 27 kwietnia. Jak zawsze w międzynarodowych wyścigach samochodowych, wyścigi będą profesjonalnie komentowane w języku angielskim.

„Dla nas, jako długoletniego partnera DTM, logiczne było kontynuowanie udanej współpracy w tych trudnych czasach w postaci DTM Esports Classic Challenge. Jako partner dla opon stosowanych w serii DTM, przenosimy naszą ekspercką wiedzę ze świata realnego do wirtualnego, ponieważ sporty motorowe i radość płynąca z uczciwej konkurencji nie są ograniczone do konkretnej platformy. Dlatego cieszymy się, że jesteśmy reprezentowani w Esports Classic Challenge przez Hankook jako marką sportów motorowych. Manfred Sandbichler dyrektor Hankook Motorsport w Europie

 

Niedzielne wyścigi odbywają się samochodami z różnych epok DTM, od klasycznych samochodów z sezonu 1992 po bardziej współczesne modele sezonu 2016. Godzinne wyścigi są podzielone na dwie sesje kwalifikacyjne i wyścigi, uatrakcyjniane wywiadami z ekspertami i analizami przeprowadzanymi po każdym wyścigu.

 

W symulacji RaceRoomu każdy zakręt, każdy cal asfaltu i różne warunki oświetleniowe zostały przez najlepszych projektantów torów w branży odtworzone z wielką dbałością o szczegóły. Oczywiście zobaczyć można legendarne tory, takie jak Nürburgring, Monza, Zolder, Spa-Francorchamps czy Brands Hatch.

Ponieważ prawdziwe tory wyścigowe na całym świecie są zamknięte z powodu epidemii koronawirusa, zaobserwowaliśmy ogromny wzrost uczestnictwa w wyścigach online. Teraz, gdy wszyscy najlepsi kierowcy na świecie chcą konkurować ze sobą, a wysokiej klasy komputery i symulatory zmniejszają przepaść między światem rzeczywistym i wirtualnym, esport stał się ważnym elementem sceny sportów motorowych. Marcel Mohaupt dyrektor zarządzający ITR

Daty DTM Esports Classic Challenge:

  • 03/05 godz. 14 Runda 1 – sezon 1992
  • 10/05 godz. 14 Runda 2 – sezon 2013
  • 17/05 godz. 14 Runda 3 – sezon 2014
  • 24/05 godz. 14 Runda 4 – sezon 2016
  • 31/05 Wyścigi bonusowe

 

Streaming kwalifikacji na żywo prowadzą: kanał DTM YouTube oraz kanał RaceRoom YouTube.

 

Źródło: Hankook

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).