Hankook otwiera warsztat testowy na torze Nürburgring | MOTOFAKTOR

Hankook otwiera warsztat testowy na torze Nürburgring

person Redakcja 13/12/2021

Na torze wyścigowym Nürburgring Hankook testuje nie tylko opony wyścigowe, ale też te na oryginalne wyposażenie renomowanych producentów samochodów sportowych.

W obecności dyrekcji Hankook w Meuspath w regionie Ahrweiler w południowo-zachodnich Niemczech otwarto Warsztaty Nürburgring, choć już nieoficjalnie trwają one od kilku miesięcy. Podczas decyzji o zainwestowaniu w dedykowane biuro terenowe w bezpośrednim sąsiedztwie prawdopodobnie najbardziej wymagającego toru wyścigowego na świecie, zlokalizowanego w regionie Eifel, wzięto również pod uwagę ogromny wzrost ilości oryginalnego wyposażenia premium firmy Hankook wykorzystywanego w pojazdach o wysokich osiągach.

 

Hankook od dłuższego czasu, jako partner w zakresie oryginalnego wyposażenia renomowanych producentów samochodów, takich jak Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche i Volkswagen, a także ich komórek zajmujących się pojazdami o najwyższych osiągach, przeprowadza szeroko zakrojone testy na legendarnej Nordschleife, gdzie testuje swoje opony UUHP (Ultra-Ultra-High-Performance), opracowane specjalnie do użytku jako część oryginalnego wyposażenia.

 

Zwłaszcza w segmencie samochodów sportowych, tzw. „Zielone Piekło” oferuje idealne warunki do szeroko zakrojonych jazd testowych, aby upewnić się, że opony spełniają wysokie wymagania producentów pojazdów i ich klientów. Te testy produktu końcowego są również integralną częścią procesu produkcji i są jasno określone jako decydujące kryterium akceptacji dla wielu pojazdów wysokiej klasy.

Otwarcie naszego warsztatu w bezpośrednim sąsiedztwie Nordschleife na torze Nürburgring pozwala nam znacznie efektywniej przeprowadzać testy osiągów i obciążenia, które mają coraz większe znaczenie w dziedzinie wyczynowych pojazdów drogowych. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe produkty o najwyższym poziomie wydajności. Andreas Pürschel szef europejskiego zespołu testowego Hankook w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Hanowerze

 

Centrum ETC, które zostało otwarte w Hanowerze w 1997 roku, pozwoliło producentowi opon na znaczne rozszerzenie projektów badawczych w Europie. Oprócz opracowywania niestandardowych opon do oryginalnego wyposażenia używanego w pojazdach w Europie, testowanie produktów w najbardziej rygorystycznych warunkach jest również integralną częścią pracy ETC. W 2017 roku firma otworzyła własny ośrodek testowania opon zimowych „Technotrac” w Ivalo w Finlandii.

 

Źródło: Hankook

 

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).