Hankook na "Volkswagen ID.4: Great Roadshow through the U.S." | MOTOFAKTOR

Hankook na "Volkswagen ID.4: Great Roadshow through the U.S."

person Adrian Januszkiewicz 26/07/2021

Hankook ponownie wyrusza na trasę Challenge4 z Volkswagenem i dostarcza opony do amerykańskiej trasy Cross Country Tour w modelu ID.4.

Specjalnie dla “Great Roadshow Through the U.S.”, bijący rekordy kierowca Rainer Zietlow, siada za kierownicą całkowicie elektrycznego VW ID.4 i rusza przez Stany Zjednoczone. Podczas zeszłorocznej trasy ID.3 po Niemczech opony zimowe Hankook i*cept evo 3 o rozmiarze 18 cali z powodzeniem poradziły sobie z wyzwaniami, jakie jesienią i zimą pojawiają się w Europie Środkowej. Podczas rozpoczętej obecnej wycieczki od jednego wybrzeża Stanów Zjednoczonych do drugiego, VW ID.4 jedzie na oponach Kinergy AS EV firmy Hankook, model 235/55R19 z przodu i 255/50R19 z tyłu.

 

Challenge4 będzie testem dla nowego samochodu elektrycznego Volkswagena, który przejedzie ponad 36 tys. mil w trybie “all-electric” przez wszystkie 48 stanów USA w terminie od lipca do października. Na trasie będzie ponad 600 przystanków w różnych salonach dealerskich Hankooka i Volkswagena. Odwiedzony zostanie także zakład Hankooka w Clarksville w stanie Tennessee. Trasa VW ID.4 – USA rozpoczęła się 13 lipca 2021 roku w siedzibie VW w Herndon w stanie Wirginia, następnie poprowadzona będzie przez północną część kraju do Zachodniego Wybrzeża, po czym przetnie kraj z powrotem przez południe. Zakończenie planowane jest na 18 października w zakładzie Volkswagen Group of America w stanie Wirginia.

Jako długoterminowy partner Challenge4 i Volkswagena w dziedzinie opon, Hankook ma przyjemność być dostawcą na całym terytorium Ameryki. Nasze opony Kinergy AS EV, zaprojektowane specjalnie dla pojazdów elektrycznych, cechują się niskim oporem toczenia, wyjątkową przyczepnością, łatwym prowadzeniem oraz lepszą trwałością. Jesteśmy przekonani, że podczas tej trudnej trasy wywrą znakomite wrażenie. Sooil Lee prezes i dyrektor generalny Hankook Tire & Technology
Do tej wyprawy potrzebujemy opon, które wytrzymają najbardziej zróżnicowane warunki, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć w różnych częściach kraju. Niski opór toczenia, jakim cechują się opony Hankooka Kinergy AS EV, pozwoli nam zmniejszyć liczbę przystanków na stacjach ładowania, a zwiększona przyczepność na mokrej powierzchni, zdolność do reagowania na wysokie przyspieszenie początkowe oraz doskonała stabilność i dobre prowadzenie przełożą się na sukces. Rainer Zietlow kierowca i twórca Challenge4

 

VW ID.4 – USA Tour można śledzić od 13 lipca używając tracker GPS dostępny TUTAJ, gdzie pozycja VW ID.4 będzie aktualizowana na mapie co 15 minut. Podobnie jak w przypadku ID.3 Germany Tour, Challenge4 będzie wspierać SOS Children’s Villages przekazując 10 centów za każdą przejechaną milę.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).