Hankook dostarczy opony na OE do modeli Porsche 718 | MOTOFAKTOR

Hankook dostarczy opony na OE do modeli Porsche 718

person Adrian Januszkiewicz 22/04/2021

Hankook rozpocznie kolejną współpracę w zakresie OE. Letnie opony UHP Ventus S1 evo 3 pojawią się w modelach Porsche 718 od wiosny br.

Hankook będzie dostarczać opony o ultrawysokich osiągach (UHP) do samochodów Porsche 718 Boxster i Cayman od wiosny br. W tym celu specjalnie przygotowano opony Ventus S1 evo 3 o rozmiarach 235/40 ZR19 (92Y) N-0 na oś przednią oraz 265/40 ZR19 (98Y) N-0 na oś tylną. Jest to uzupełnienie oferty, ponieważ modele Porsche Cayenne i Taycan, zgodnie ze specyfikacją SUV i EV, są już wyposażane w opony Ventus S1 evo 3.

Z firmą Porsche należy szczególnie kojarzyć wysokiej jakości samochody sportowe, które mają zapewniać dużą przyjemność z jazdy, a także nadają się do codziennego użytku. Powoduje to jednak komplikacje w doborze opon. W związku z tym jesteśmy bardzo zadowoleni z tego oryginalnego wyposażenia, ponieważ bez wyjątku wykazuje niezwykłe osiągi. Sanghoon Lee prezes Hankook Tire Europe

 

Opony Ventus S1 evo 3 posiadają wysoce wytrzymałą drutówkę, co w połączeniu ze wzmocnioną ścianą boczną, oprócz sportowej dynamiki zapewniać ma wysoką stabilność jazdy oraz precyzję kierowania. Dla zapewnienia jeszcze większej stabilności i precyzji kierowania zastosowano szczególnie lekką osnowę o specjalnych kordach, a w obszarze opasań zastosowano kompozyt aramidowy. Pozwalać ma to ograniczyć niepożądane powiększanie się obwodu tocznego o maksymalnie 60% w porównaniu do materiałów konwencjonalnych, nawet przy bardzo wysokiej prędkości. Specjalna mieszanka bieżnika, uzyskana z wysokiej jakości żywic naturalnych, zapewniać ma potrzebną przyczepność oraz doskonałą trakcję i zdolność hamowania, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Nasi inżynierowie chcieli, aby opony Ventus S1 evo 3 cechowały się lepszymi osiągami od swojego poprzednika w niemal każdym aspekcie i stały się najlepszym dotychczas produktem Hankook na rynku. Efektem ich prac są opony o ultrawysokich osiągach, które zapewniają optymalne wsparcie dla doskonałej dynamiki samochodów sportowych, właśnie takich jak Porsche 718 Boxster. Klaus Krause szef Europejskiego Centrum Rozwoju Hankook w Hanowerze
Samochody sportowe z silnikiem montowanym pośrodku to zawsze coś wyjątkowego. Dlatego też unikalne doświadczenie jazdy Porsche 718 Boxster odegrało istotną rolę w jazdach testowych. Dzięki temu otrzymaliśmy oponę będącą w doskonałej harmonii z pojazdem. Dobra przyczepność w każdej sytuacji, potrzebna sztywność boczna i wysoka precyzja kierowania, czyli ważne czynniki dla bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy samochodem sportowym. I to właśnie nasze opony zapewniają. Aleix Alcaraz kierowca testowy Hankook Tire odpowiedzialny za dywizję samochodów sportowych

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).