Hankook będzie dostarczał opony autobusom w Barcelonie | MOTOFAKTOR

Hankook będzie dostarczał opony autobusom w Barcelonie

person Adrian Januszkiewicz 23/05/2019

Producent opon, firma Hankook, dostarczy opony do ponad 1100 autobusów najbardziej znanej barcelońskiej firmie transportu autobusowego, Transports Metropolitans de Barcelona.

Zasadniczo zastosowane zostaną opony o rozmiarze 275/70R22.5 dla linii Hankooka do autobusów miejskich SmartCity AU04+. Model ten został zaprojektowany z myślą o transporcie miejskim, spełniając rosnące wymagania klientów z zakresu rozwiązań dla autobusów, także tych z napędem elektrycznym. Ponieważ pojazdy te są cięższe niż klasyczne autobusy ze względu na znajdujące się w nich jednostki magazynowania energii, stosowane w nich modele opon muszą posiadać większy indeks nośności. Bieżnik całorocznej opony SmartCity AU04+, jest dostosowany do wszystkich warunków zimowych bez ograniczeń, co symbolizuje znajdujący się na niej płatek śniegu (3PMSF). Opony autobusowe tej serii są również odpowiednie dla konwencjonalnych autobusów miejskich.

Umowa z jedną z największych europejskich firm transportu miejskiego jest dla nas powodem do dumy, zwłaszcza dlatego, że dotyczy stosowania naszej technologii zorientowanej na przyszłość. Dzięki temu SmartCity AU04+, nasza pierwsza linia opon do autobusów z napędem elektrycznym, będzie stosowana na dużą skalę. Jako firma będąca zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami oczekujemy na rozszerzenie współpracy z flotami na rynku europejskim. Han-Jun Kim prezes Hankook Tire Europe

 

W kontekście wspólnej polityki ochrony środowiska, Hankook, Grupo Soledad i TMB uzgodniły, że opony po pierwszym cyklu życia zostaną bieżnikowane na profil Hankook Alpha-Tread. Dzięki temu, zostanie ograniczona znaczna ilości wykorzystywanych przy produkcji surowców oraz emisja CO2.

Utrzymanie naszej floty w doskonałym stanie jest kluczowe dla sprawnego działania miejskiego transportu autobusowego w Barcelonie, dlatego znalezienie wiarygodnego dostawcy opon było dla nas tak istotne. Dzięki zastosowaniu opon Hankook, nasi technicy i menedżerowie warsztatów mają możliwość zmaksymalizowania wydajności naszej floty. Jednocześnie zoptymalizowaliśmy też Całkowity Koszt Posiadania. Ramón Bacardì dyrektor TMB
Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Hankook i TMB, ponieważ podobnie jak my, obie te firmy stale inwestują w nowe rozwiązania, materiały i obiekty. Niniejsza umowa jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w zrównoważone rozwiązania z dziedziny transportu. Manuel Pérez dyrektor handlowy Grupo Soledad

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).