Gymkhana GRiD 2019 już 7 września w Warszawie | MOTOFAKTOR

Gymkhana GRiD 2019 już 7 września w Warszawie

person Redakcja 29/08/2019

Palona guma, adrenalina i ekscytujące dźwięki potężnych silników – już 7 września w PTAK Warsaw Expo odbędą się światowe finały Gymkhana GRiD 2019.

Na niezwykle zaawansowanym technicznie torze zmierzy się aż 64 kierowców z całego świata. Wśród nich m.in. Norweg Petter Solberg oraz Ambasador Inter Cars, Bartosz Ostałowski.

 

Wyścigi Gymkhana GRiD zawładnęły światem motorsportu już od inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku. To połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem. Tor zawodów zostanie zbudowany na ogromnym parkingu okalającym PTAK Warsaw Expo.

 

Petter Solberg to jedna z największych gwiazd Gymkhana. W czasie swojej kariery sportowej zdobył wiele trofeów. Wśród najważniejszych z nich znalazły się rajdowe mistrzostwo świata World Rally Championship w 2003 oraz dwa tytuły mistrza świata FIA World Rallycross Championship. Do tej pory Solberg raz wygrał i dwa razy zdobył drugie miejsce podczas zawodów Gymkhana. Solberg jest wieloletnim ambasadorem marki Castrol EDGE. Jego życie znakomicie wpisuje się w motto marki: „Live on the edge” – zawsze stawiał sobie ambitne cele i realizował swoje marzenia dzięki pasji i ciężkiej pracy.

Oleje Castrol pamiętam od najmłodszych lat. Do tej pory przypomina mi się ich zapach w warsztacie moich rodziców. Dobór właściwego oleju jest w tych czasach jeszcze istotniejszy niż wtedy. To niezwykle ważne, jak radzi sobie z tarciem w silniku. Dlatego obecnie używam oleju Castrol EDGE, który jest niezawodny w każdych warunkach. Petter Solberg kierowca rajdowy

 

Wśród zaproszonych gości nie może również zabraknąć jednego z najsłynniejszych polskich kierowców – Bartosza Ostałowskiego, jedynego na świecie driftera, który samochodami kieruje za pomocą stopy. To konsekwencja wypadku motocyklowego, który nie powstrzymał go jednak przed realizacją marzeń o byciu profesjonalnym kierowcą.

 

O tym, że Bartosz Ostałowski na drifcie zna się jak mało kto, przekonać się mógł Nico Hulkenberg, znany kierowca Formuły 1. Kilka lat temu Hulkenberg wraz z Castrol EDGE postawili Bartoszowi wyzwanie – drift pomiędzy bezcennymi bolidami F1 zespołu Renault. Polski drifter zaprezentował swoje umiejętności precyzyjnie szarżując Nissanem Skyline R34 pomiędzy odpowiednio rozstawionymi bolidami F1 – bez dotknięcia któregokolwiek. Wszystko to w zostało uwiecznione na filmie „Stronger under pressure”, który można obejrzeć na oficjalnym kanale Bartka Ostałowskiego. Nazwa filmu nawiązuje do zawartej w Castrol EDGE technologii Fluid TITANIUM, która zmienia swoją strukturę molekularną na stałą pod dużym naciskiem, minimalizując w ten sposób tarcie oraz poprawiając osiągi silnika.

 

Warto wspomnieć, że dla przedstawicieli sieci warsztatów Q Service Castrol przygotowane zostały specjalne zaproszenia na Gymkhanę GRiD 2019. Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w specjalnie dedykowanej akcji – organizowanej wspólnie przez Castrol i Q Service Castrol – mają szansę wygrać nie tylko wejściówki. Dla dwóch najlepszych uczestników konkursu przewidziano bowiem wyjątkową nagrodę w postaci wspólnego przejazdu z legendą cyklu WRC, Peterem Solbergiem, na prawym siedzeniu prowadzonego przez niego samochodu. Warto wejść do gry, bo ponowna szansa na zdobycie takiej nagrody może się już nie powtórzyć. Szczegóły udziału w akcji dostępne są indywidualnie dla każdego klienta za pośrednictwem Katalogu Online.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).