Gymkhana Grid 2019 – esencja światowego motorsportu | MOTOFAKTOR

Gymkhana Grid 2019 – esencja światowego motorsportu

Gymkhana Grid zorganizowana w centrum PTAK Warsaw Expo dostarczyła kibicom wielu emocji. Przedstawiciele warsztatów zrzeszonych w sieci Q Service Castrol również byli tam obecni.

Czym jest Gymkhana?

Wyścigi Gymkhana GRiD to połączenie autocrossu, driftu i wyścigów równoległych. Podczas zawodów kierowcy, swoimi specjalnie przygotowanymi samochodami, muszą jak najszybciej pokonać wytyczoną trasę z przeszkodami. Liczą się prędkość, zaliczenie wszystkich przeszkód, ale też styl i show.

 

Pierwsza edycja zorganizowana została w 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. Gospodarzem tamtej imprezy było miasto Irwindale położone w stanie Kalifornia. Od tamtego czasu zawody podziwiać można było ośmiokrotnie – w Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpani i RPA.

10., jubileuszowa edycja tego wyjątkowego wydarzenia zorganizowana została w Polsce, na terenie Centrum Ptak Warsaw Expo. Aby dodatkowo uczcić to wydarzenie, organizatorzy zdecydowali się przebudować i powiększyć arenę zmagań kierowców. Wszystko po to, żeby dostarczyć widzom jeszcze większej dawki emocji. Wszystko poszło zgodnie z planem – kibice obecni tego dnia na trybunach mogli podziwiać naprawdę wyjątkowe show.

Mistrzowie na wyciągnięcie ręki

Wykaz nazwisk, które w sobotę były obecne na wydarzeniu, mogła przyprawić o zawrót głowy niejednego fana motorsportu. Pełna lista uczestników obejmowała 52 pozycje – wśród nich znaleźli się mistrzowie świata FIA, jazdy off-road, legendy driftu, amatorzy oraz mistrz olimpijski z tytułem szlacheckim.

 

Petter i Oliver Solbergowie, Ken Block, Daigo Saito – to zawodnicy znani na całym świecie, którzy są mistrzami swoich dyscyplin. Jednak tego dnia nie mogło zabraknąć również polskich akcentów – ambasador Inter Cars Bartek Ostałowski, Kuba Przygoński czy Ola Fijał, to tylko część kierowców, których auta były obecne w padoku, a oni sami starali się sami jak najlepiej zaprezentować na trasie wyścigu.

Reprezentacja Q Service Castrol

Przedstawiciele warsztatów zrzeszonych w sieci Q Service Castrol, którzy wykazali się największym zaangażowaniem i determinacją podczas organizowanego przez sieć konkursu, zaproszeni zostali jak goście VIP podczas tegorocznej Gymkhany.

Motorsport i zawody takie jak Gymkhana to esencja motoryzacji. Możliwość podziwiania gwiazd światowego formatu i ich zmagań, dostarcza samych pozytywnych wrażeń. To emocje, którymi chcemy się dzielić z naszymi warsztatami. Wspólnie z naszymi partnerami tworzymy organizację, która integruje się nie tyko poprzez działania biznesowe, ale również pasję do motoryzacji.

Kierownik Działu Sieci Serwisowych - Marta Ciesielska

Castrol zawsze jest blisko motorsportu i ludzi, których jest pasją. Jesteśmy dumni, że wydarzenie takiej rangi zawitało do Polski. Dzięki temu mogliśmy podzielić się naszą pasją z osobami pracującymi z nami w ramach sieci Q Service Castrol. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim wydarzeniom i takim przeżyciom, każdy właściciel/osoba/warsztat , poczuje się wyjątkowo. Cieszymy się, że mogliśmy podziwiać kunszt kierowców, precyzję w działaniu i profesjonalizm. Są to wartości, które cenimy i promujemy również w naszej sieci.

Marketing Activation Manager Castrol w Europie Centralnej i Wschodniej - Tarek Hamed

 

Łącznie na wydarzeniu obecnych było 15 przedstawicieli warsztatów zrzeszonych w sieci Q Service Castrol. Mieli oni okazję nie tylko oglądać zmagania kierowców z trybuny VIP, ale mogli także odwiedzić padok, z bliska zobaczyć wszystkie auta biorące udział w rywalizacji oraz poznać legendę rajdów, Pettera Solberga wraz z jego całym zespołem, w tym również syna Olivera, który także brał udział w rywalizacji.

Co-drive z reprezentantami Castrola

Zaproszenie VIP to nagroda, która bardzo mocno przypadła do gustu wszystkim warsztatom. Jednak tym, na czym najbardziej im zależało, była możliwość pokonania trasy na prawym fotelu samochodu, za sterami którego zasiadł Petter Solberg. Tę możliwość zdobyło dwóch najbardziej zaangażowanych przedstawicieli Q Service Castrol, którzy zostali zaproszenie na teren Gymkhany już w piątek.

 

Mieli oni nie tylko możliwość obcowania z legendą rajdów i motorsportu, ale także na własnej skórze przekonali się z jakimi trudnościami spotkać można się na trasie tej imprezy. Zarówno jako pasażer Pettera Solberga, jak również co-drvier Bartka Ostałowskiego, który również zaprosił ich do swojego samochodu.

To niesamowite uczucie móc być tutaj i obcować z tymi wszystkimi osobistościami. Przejażdżka zarówno z Bartkiem, jak i Petterem to pełen przekrój motoryzacyjnych emocji. Warto było rywalizować o tę nagrodę i jeśli miałbym możliwość, to z chęcią znów bym wziął udział w takim zmaganiu. To spełnienie moich rajdowych marzeń.

właściciel serwisu V Centrum - Jacek Chmielewski

Bardzo ciężko porównać te dwa przejazdy. Jazda z Bartkiem to zupełnie innych poziom abstrakcji, bo chłopak naprawdę udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Z drugiej strony auto Solberga jest piekielnie szybkie i przeciążenia, których doświadczyłem są naprawdę niesamowite. Z chęcią kiedyś to jeszcze powtórzę.

właściciel Auto-Moto-Gum Mechanika Wulkanizacja Owiński - Artur Owiński

Zwyciężyła pasja

Ostatecznie najlepszym kierowcą zawodów okazał się być Petter Solberg, który w finałowej jeździe pokonał swojego 17-letniego syna Olivera. Ich emocjonująca jazda rozgrzała publiczność do czerwoności i mimo późnej pory oraz całodniowego zmęczenia, wprawiła w ekscytację zebrane tłumy.

 

Źródło: Q Service Castrol

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).