GUS podał dane produkcji sprzedanej w grudniu 2020 r. | MOTOFAKTOR

GUS podał dane produkcji sprzedanej w grudniu 2020 r.

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2021

Pod koniec roku 2020 r. GUS odnotował spadek produkcji sprzedanej m.in. w produkcji przemysłu motoryzacyjnego.

Z danych GUS wynika, że w większości głównych grupowań przemysłowych w grudniu 2020 r. odnotowano wzrost produkcji w skali roku. Były też jednak spadki.

 

Według wstępnych danych w grudniu 2020 r., w stosunku do grudnia 2019 r., wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 28 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 39,3%, urządzeń elektrycznych – o 39,1%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 24,8%, wyrobów z metali – 15,0%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu grudnia 2020 r. z grudniem 2019 r., wystąpił w 6 działach, m.in. w produkcji pozostałego sprzętu transportowego – o 12,8%, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 4,8%, metali – o 3,3%.

 

W porównaniu z listopadem 2020 r., spadek produkcji sprzedanej (w cenach stałych) w grudniu 2020 r. odnotowano w 20 działach przemysłu, m.in. w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 21,7%, metali – o 19,4%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 16,1%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 14,9%, wyrobów z metali – 10,1%, chemikaliów i wyrobów chemicznych – o 10,0%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 8,7%.

 

Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z listopadem 2020 r., wystąpił w 13 działach, m.in. w produkcji maszyn i urządzeń – o 24,1%, pozostałego sprzętu transportowego – o 15,2%.

 

Źródło: GUS

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).