Grupa Wielton tworzy markę Aberg dla lepszej obsługi klientów | MOTOFAKTOR

Grupa Wielton tworzy markę Aberg dla lepszej obsługi klientów

person Adrian Januszkiewicz 17/12/2020

Grupa Wielton wprowadza nową strategię obsługi posprzedażowej we wszystkich spółkach i rynkach prowadzonej działalności pod marką Aberg.

Zgodnie z nowo przyjętą strategią konsolidacji usług posprzedażowych, obsługa klientów w Grupie Wielton jest oparta na trzech filarach. Po pierwsze, dzięki powołaniu parasolowej marki Aberg, wsparcie w ramach obsługi serwisowej i sprzedaży części zamiennych otrzymały wszystkie spółki z portfolio Grupy Wielton, czyli Fruehauf, Wielton, Lawrence David, Langendorf i Viberti.

 

Drugi filar strategii stanowi uruchomienie siedmiu, międzynarodowych centrów serwisowych odpowiedzialnych za obsługę poszczególnych regionów działalności Grupy Wielton. Każde z centrum będzie w pełni odpowiedzialne za pomoc serwisową, dostarczenie części zamiennych i doradztwo techniczne klientom posiadającym pojazd dowolnej marki Grupy.

 

W ramach trzeciego filaru strategii wdrożone zostaną niezbędne narzędzia informatyczne i utworzona zostanie globalna platforma internetowa, dostępna dla partnerów serwisowych, w celu sprawnego przepływu informacji o produkcie w zakresie gwarancji, historii napraw czy dostępności części zamiennych.

Realizacja strategii obsługi posprzedażowej pod wspólną marką jest przełomową decyzją dla całej Grupy Wielton. Aberg łączy marki Grupy i unifikuje proces obsługi posprzedażowej, stanowiąc naszą odpowiedź na obserwowane trendy rynkowe i potrzeby klientów w obszarze szeroko rozumianego serwisu. Synergia ta pozwoli nam budować przewagę rynkową i zwiększać satysfakcję klientów, a jednocześnie umożliwi pozyskanie dodatkowych korzyści biznesowych. Działania obejmujące swoją skalą całą Grupę, takie jak realizacja wspólnej strategii posprzedażowej, będą w najbliższych latach zdecydowanie istotnym kierunkiem naszego rozwoju. Mariusz Golec I wiceprezes zarządu, CEO Grupy Wielton

 

Rola obsługi posprzedażowej jest kluczowa z perspektywy klientów. Takie jednoznaczne wnioski płyną z badania poziomu satysfakcji klientów przeprowadzonych przez Wielton we współpracy z GFK. Zgodnie z uzyskanymi wynikami, klienci cenią sobie przede wszystkim sprawnie przeprowadzone naprawy, redukujące do minimum czas przestojów, ważny jest dla nich stały kontakt z zespołem odpowiedzialnym za serwis.

 

Mając taką wiedzę, Grupa Wielton przyjęła plan rozwoju w tym zakresie. Celem wprowadzenia nowej strategii obsługi posprzedażowej jest zapewnienie wysokiego poziomu, spójnego standardu oraz doskonałej jakości dla każdej marki i wszystkich rynków Grupy w tym obszarze. Wprowadzenie marki Aberg ma zapewniać ujednolicenie poziomu wszystkich punktów obsługi serwisowej Grupy Wielton.

 

W niedalekiej przyszłości pod marką Aberg dostępne mają być także części zamienne i komponenty do produktów w obrębie Grupy. Strategia obsługi posprzedażowej nastawiona jest na zwiększenie satysfakcji klientów poprzez ich kompleksową obsługę. Aberg zapewnić ma klientom dostępną, konkurencyjną cenowo i profesjonalną obsługę posprzedażową w całej Grupie Wielton, opartą o lokalną działalność i globalną platformę internetową.

Kompleksowa i profesjonalna obsługa to bardzo ważny aspekt współpracy z klientami, szczególnie po dokonanym zakupie. Otwartość na oczekiwania klientów pozwala nam efektywnie rozwijać obsługę posprzedażową, aby osiągnąć ich pełną satysfakcję na każdym etapie użytkowania naszych naczep i kontaktu z naszą marką. W tym celu wprowadziliśmy w Grupie Wielton nową strategię obsługi, powołaliśmy markę Aberg oraz rozwijamy sieć profesjonalnych centrów serwisowych, dysponujących niezbędną wiedzą, doświadczeniem i zapleczem technicznym. Planujemy także uruchomienie globalnej platformy internetowej dla naszych partnerów serwisowych. Aberg jest nowoczesnym i globalnym podejściem do obsługi posprzedażowej, która scala wszystkie marki w Grupie Wielton i zapewnia najwyższą jakość serwisu w standardzie premium dla coraz bardziej wymagających klientów. Sergiusz Mitek Dyrektor ds. rozwoju biznesu Grupy Wielton

 

Oferta marki Aberg ma obejmować sygnowane nią części zamienne oraz obsługę serwisową, realizowaną przez sieć partnerskich warsztatów. Jej wprowadzenie ma zdecydowanie uprościć procesy logistyczne związane z dystrybucją części zamiennych, a tym samym zwiększyć ich dostępność i ograniczyć koszty operacyjne. Grupa Wielton nie będzie budować nowych serwisów, a bazować na sprawdzonych, specjalistycznych punktach, które mają zapewnić klientom standard zgodny z najwyższą jakością obsługi.

 

Sieć partnerska w początkowej fazie ma funkcjonować pod parasolową marką Aberg, równocześnie z lokalnymi markami Grupy, by docelowo działać w zakresie serwisu oraz sprzedaży komponentów pod logiem Aberg. Powołanie marki oraz oferowanie przez nią części zamiennych pod własnym logo ma umożliwić Grupie Wielton pozyskanie dodatkowego źródła dochodu.

 

W ramach uruchomienia marki Aberg powstać ma także 7 centrów serwisowych w Europie, które mają stanowić wsparcie dla wszystkich spółek Grupy. Każde z centrum ma być w pełni odpowiedzialne za pomoc serwisową, dostarczenie części zamiennych i doradztwo techniczne klientom, posiadającym pojazd dowolnej marki Grupy Wielton, na swoim obszarze.

 

Wdrożenie nowej strategii posprzedażowej i marki Aberg rozpocząć ma się już na początku 2021 r., a zakończenie tego procesu planowane jest w 2025 r. W tym czasie mają zostać także zaimplementowane niezbędne narzędzia informatyczne i utworzona platforma internetowa.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).