Grupa PSA rozszerza działalność na aftermarkecie | MOTOFAKTOR

Grupa PSA rozszerza działalność na aftermarkecie

person Adrian Januszkiewicz 19/09/2018

PSA kontynuuje wdrażanie strategii na rynku aftermarket, którą zaprezentowała na Automechanice we Frankfurcie.

Distrigo jest należącą do Groupe PSA siecią dystrybucji części zamiennych wielu marek. Prowadzona przez nią ofensywa handlowa i logistyczna pozwoliła na uruchomienie na terenie Europy w pełni działającej, konkurencyjnej sieci 130 platform dystrybucyjnych, w której autoryzowane serwisy i niezależne warsztaty znajdą w jednym miejscu wszystkie potrzebne im części.

 

Groupe PSA rozwija ofertę dystrybucji wielomarkowych części zamiennych na całym świecie, m.in. na terenie Ameryki Łacińskiej, poprzez tworzenie spółek typu joint-venture, np. z firmą SK w Argentynie czy Grupą Etman w Brazylii, jak również w Chinach, między innymi poprzez przejęcie na początku 2018 roku sieci dystrybucyjnej Jian Xin i otwarcie pierwszej platformy dystrybucyjnej wspólnie z DPCA.

 

Distrigo to pełna oferta części zamiennych, obejmująca, oprócz oryginalnych części zamiennych Groupe PSA, wielomarkową gamę Eurorepar oraz wielomarkową ofertę części producentów wyposażenia samochodowego, aktualnie dostępną w 10 krajach, w tym w Niemczech od lipca 2018 r. Oferta ta pozwala zaspokoić niemal w całości potrzeby warsztatów naprawczych. W magazynach centralnych Groupe PSA dostępnych jest ponad 100 000 pozycji katalogowych, a 29 renomowanych dostawców współpracuje z nią przy tworzeniu tej unikatowej w świecie producentów samochodów oferty.

 

Na początku 2018 roku została ona rozszerzona o ofertę opon, składowanych obecnie w Magazynie Centralnym Groupe PSA w Vesoul we Francji. Przyjęta strategia składowania pozwoliła PSA rozszerzyć wachlarz marek. W magazynie w Vesoul znajduje się 220 000 opon zarówno marki Eurorepar jak i marek producentów opon. Codziennie w bardzo krótkim czasie dostarczane są do centrów dystrybucyjnych Distrigo.

 

Do stycznia 2020 roku marki Opel i Vauxhall zostaną w całości objęte systemem dystrybucji Distrigo. Oferta centrów dystrybucyjnych Distrigo zostanie poszerzona o oryginalne części zamienne tych dwóch marek.

 

Distrigo to również konkurencyjny system logistyczny, wykorzystujący nowe narzędzia, które umożliwiają ustawiczne doskonalenie jakości usług oferowanych klientom. Nowy portal składania zamówień Service Box dysponuje pełną ofertą (wszystkie części, elementy wyposażenia, akcesoria oraz specjalistyczne produkty), wielu marek, jest prosty (jeden adres URL i jeden koszyk) i precyzyjny (szczegółowe dane techniczne).

 

Źródło: PSA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).