Grupa Oponeo.pl ze wzrostami w Q3 2022 | MOTOFAKTOR

Grupa Oponeo.pl ze wzrostami w Q3 2022

person Redakcja 10/11/2022

W III kwartale 2022 roku Grupa Oponeo.pl uzyskała wzrost sprzedaży opon mimo spadków na rynku i wyższe przychody o 31%.

 

Ze sprzedaży na rynku krajowym został wygenerowany przychód w wysokości 241,877 mln zł wyższy o 18,9% w stosunku do III kwartału 2021 roku. Sprzedaż na rynkach zagranicznych zamknęła się przychodami w kwocie 76,615 mln zł wzrastając o 96,5% w porównaniu do przychodami za III kwartał 2021 roku. Przychody ze sprzedaży narastająco za trzy kwartały 2022 roku wyniosły 1,010 mld zł wobec 864,308 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o 16,9%.

 

Wynik netto za III kwartał 2022 roku wyniósł -6,731 mln zł wobec -3,935 mln zł wyniku uzyskanego w III kwartale 2021 roku. Na wynik finansowy Grupy miały wpływ przede wszystkim wysokie koszty finansowe związane głównie z powstaniem istotnych różnic kursowych z powodu gwałtownego i nieprzewidywalnego osłabienia polskiej waluty.

Wzrost sprzedaży opon mimo spadków na rynku

W III kwartale 2022 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała w sumie ponad 736 tys. opon, czyli o 17,8% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

 

Należy podkreślić, że wzrost sprzedaży opon przez Grupę Oponeo.pl w III kwartale 2022 roku wygląda bardzo pozytywnie na tle branży, która w tym okresie odnotowała spadki sprzedaży. Dane sprzedażowe w Europie opublikowane przez ETRMA pokazują zmniejszenie wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach opon – informuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

Kluczowe spółki zależne

Grupa Oponeo.pl realizuje także sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę zależną Dadelo S.A. oraz elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę zależną Rotopino.pl S.A. W III kwartale 2022 roku przychody spółki Rotopino.pl S.A. wzrosły o 7,9% i wyniosły 30,224 mln zł, co stanowiło 9,5% przychodów Grupy Oponeo.pl.

 

Spółka Dadelo S.A. odnotowała znaczący wzrosty sprzedaży, który przełożył się na 51,2% wzrost przychodów w III kwartale 2022 roku w stosunku do analogicznego okresu 2021 roku. Wartość przychodów w III kwartale 2022 roku wyniosła 34,071 mln zł i stanowiła 10,7% przychodów Grupy.

Rozwój infrastruktury logistycznej i magazynowej oraz dalsze plany

W celu zabezpieczenia potrzeb Grupy w zakresie ilości składowanych towarów w okresach szczytów wymiany opon, Grupa Oponeo.pl poszerzyła swoje możliwości magazynowe.

 

W III kwartale 2022 roku realizację wszystkich zamówień przejęło centrum logistyczne w Zelgoszczy koło Łodzi – mówi Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

 

W centrum logistycznym znajduje się nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 72 tys. m2 z możliwością rozbudowy hali o kolejne 32 tys. m2 oraz powierzchnia biurowa 1235 m2. Magazyn zlokalizowany jest w pobliżu trzech głównych sortowni DPD (głównego partnera Oponeo.pl w zakresie usług kurierskich): sortownia w Strykowie w odległości 3 minut jazdy, sortownia w Warszawie oddalona o 1,5 godziny i sortownia w Rudzie Śląskiej o 2,4 godziny. Daje to możliwość obsługi bardzo dużych wolumenów dziennie oraz szybką realizację zamówień klientów.

 

Nowe centrum logistyczne ma pozwolić na optymalizację kosztów transportu, kosztów osobowych oraz kosztów utrzymania magazynów, gdyż wcześniej dystrybucja realizowana była z 4 hal magazynowych w różnych lokalizacjach znacząco oddalonych od sortowni kurierskich. Dzięki wprowadzonym zmianom optymalizowane mają być koszty i odległości realizowanych transportów, co ma wpływać także na mniejszą emisję CO2.

 

Źródło: Oponeo.pl

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).