Grupa Oponeo.pl z wyższymi przychodami w Q1 2021 | MOTOFAKTOR

Grupa Oponeo.pl z wyższymi przychodami w Q1 2021

person Adrian Januszkiewicz 21/05/2021

W I kwartale 2021 roku Grupa Oponeo.pl uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 254,526 mln zł wobec 167,862 mln zł rok wcześniej.

Wzrost przychodów o 51,63% został zrealizowany mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz wprowadzonych obostrzeń gospodarczo-społecznych.

Przychody

Na przychody ze sprzedaży Grupy składały się przychody z transakcji krajowych, które wyniosły 219,094 mln zł wobec 128,726 mln zł wygenerowanych przychodów w I kwartale 2020 roku i przychody ze sprzedaży zagranicznej, które wyniosły 35, 432 mln zł. Udział sprzedaży krajowej w przychodach ogółem wyniósł 86,1%.

Wyniki za I kwartał 2021 rok

Grupa odnotowała także znaczącą poprawę wyników. Wynik brutto za I kwartał wyniósł -3,272 mln zł wobec wyniku brutto -9,879 mln zł odnotowanego w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wynik netto za I kwartał 2021 roku wyniósł -2,404 mln zł wobec -3,267 mln zł straty netto w I kwartale 2020 roku.

Sprzedaż opon i felg

Od początku roku do końca marca 2021 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała w sumie 743,1 tys. sztuk opon tj. o 22,2% więcej niż w I kwartale ubiegłego roku oraz 36,5 tys. sztuk felg zarówno aluminiowych jak i stalowych.

Kolejny rok z rzędu zauważyć można silne przesunięcia sezonowe, które wpłynęły na duże wzrosty sprzedaży opon zimowych w styczniu i w lutym. Jednocześnie przesunięciu uległ sezon wymiany opon na letnie. Jednak zdecydowanie I kwartał był okresem ożywienia na rynku opon. Dariusz Topolewski Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

 

Według danych ETRMA w Europie sprzedano o 12% więcej opon osobowych w stosunku do analogicznego okresu roku 2020, zaś w Polsce w I kwartale 2021 roku sprzedano 3, 238 mln opon do samochodów osobowych, tj. o 15%.

Spółki zależne

Grupa Oponeo.pl realizuje także sprzedaż przez spółki zależne – elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę Rotopino.pl S.A. oraz rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę Dadelo S.A. W I kwartale 2021 roku przychody spółki zależnej Rotopino.pl S.A. wyniosły 28, 286 mln zł, co stanowiło 11,32% przychodów ogółem Grupy Kapitałowej Oponeo.pl.

Rynek e-commerce

Grupie Oponeo.pl sprzyja rozwój e-commerce, który odegrał w ostatnim czasie w światowej gospodarce kluczową rolę w obliczu kryzysu, zwiększonego reżimu sanitarnego oraz twardego lockdownu. Tempo wzrostu tego kanału w Polsce jest znaczące, Polacy często kupują przez Internet, szczególnie w obecnej sytuacji, w której bezpieczeństwo zakupów dokonywanych przez Internet ma decydujące znaczenie.

Rozwój Grupy i plany

Grupa Oponeo.pl w minionym roku postanowiła wejść w zupełnie w nową branżę – produktów metalowych, we współpracy z firmą Metalkas. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka LAM S.A. uruchomiła w I kwartale br. sprzedaż metalowych drabin i regałów za pośrednictwem sklepu internetowego edrabiny.pl.

 

W 2021 roku Grupa Oponeo.pl będzie kontynuować działania mające na celu umacnianie pozycji rynkowej Oponeo.pl S.A. oraz spółek zależnych – Rotopino.pl S.A. oraz Dadelo S.A.

 

Źródło: Oponeo.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).