Grupa Oponeo.pl z większym przychodem po H1 2022 | MOTOFAKTOR

Grupa Oponeo.pl z większym przychodem po H1 2022

person Adrian Januszkiewicz 19/08/2022

Pomimo niesprzyjających warunków geopolitycznych, Grupa Oponeo.pl uzyskała w I półroczu 2022 roku przychody ze sprzedaży o o 11,2% wyższe w stosunku r/r.

 

Całkowita sprzedaż Grupy Oponeo.pl w kraju wyniosła 550,750 mln zł notując wzrost 3,6%, natomiast sprzedaż zagraniczna Grupy ukształtowała się na poziomie 140,830 mln zł ze wzrostem 55,8%. Udział sprzedaży zagranicznej w całkowitej sprzedaży Grupy w I półroczu 2022 roku wyniósł 20,4%, natomiast przychody krajowe stanowią 79,6%.

 

Największy udział w przychodach Grupy stanowią przychody ze sprzedaży akcesoriów samochodowych 80,5% osiągając wartość 556,891 mln zł, co oznacza wzrost o 9,1% w stosunku do danych z poprzedniego okresu. Największy wzrost przychodów, bo 41,4% został zrealizowany w segmencie akcesoriów rowerowych osiągając wartość 60,623 mln zł. Segment narzędzi zanotował wzrost przychodów o 8% w porównaniu do poprzedniego okresu osiągając wartość 66,749 mln zł.

Zysk za I półrocze 2022

Zysk netto w wysokości 5,517 mln zł z powodu wzrostu kosztów był o 75,2% niższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

 

Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 144,584 mln zł, czyli wzrósł o 8,7% w relacji do I półrocza 2021 roku. Wskaźnik rentowności sprzedaży brutto za I półrocze 2022 roku ukształtował się na poziomie 20,9%.

Spółki zależne

Grupa Oponeo.pl realizuje także sprzedaż przez spółki zależne – elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę Rotopino.pl S.A. oraz rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę Dadelo S.A. W I półroczu 2022 roku przychody spółki zależnej Rotopino.pl S.A. wzrosły o 7,9% i wyniosły 66,852 mln zł, co stanowiło 9,7% przychodów ogółem Grupy Kapitałowej Oponeo.pl. Przychody spółki zależnej Dadelo S.A. w I półroczu 2022 wynosiły 60,852 mln zł i wzrosły o 40,9% względem I półrocza ubiegłego roku, stanowiąc 8,8% przychodów ogółem Grupy Kapitałowej Oponeo.pl za I półrocze 2022 roku.

Rozwój Grupy w I półroczu 2022 i dalsze plany

W celu zabezpieczenia potrzeb Grupy w zakresie ilości składowanych towarów w okresach szczytów wymiany opon, Grupa Oponeo.pl poszerzyła swoje możliwości logistyczne. Ponadto stale udoskonalane są procesy logistyczne, w tym automatyzacja procesów wydawania towarów.

 

W maju 2022 roku centrum magazynowe Oponeo.pl S.A. zostało przeniesione do nowego punktu w Zelgoszczy koło Łodzi. Uruchomiliśmy tam nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 72 tys. m2. Jest to aktualnie główny magazyn Spółki, poprzez który docelowo będą obsługiwane wszystkie zamówienia naszych klientów – informuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

 

Grupa Oponeo.pl zamierza nadal wzmacniać swoją pozycję na rynku internetowej sprzedaży w kraju oraz optymalizować sprzedaż na rynkach zagranicznych.

 

Źródło: Oponeo.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).