Grupa Oponeo.pl notuje wzrost przychodów w Q1 2022 | MOTOFAKTOR

Grupa Oponeo.pl notuje wzrost przychodów w Q1 2022

person Adrian Januszkiewicz 26/05/2022

W I kwartale 2022 roku Grupa Oponeo.pl uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 275 927 tys. zł wobec 254 526 tys. zł w stosunku r/r.

 

Wzrost przychodów o 8,41% został zrealizowany mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego między innymi przez wojnę w Ukrainie i kryzys na rynku energetycznym.

 

Przychody z transakcji krajowych wyniosły 215 407 tys. zł wobec 206 079 tys. zł wygenerowanych przychodów w I kwartale 2021 roku (wzrost o 4,53%). Udział sprzedaży krajowej w przychodach ogółem wyniósł 78,07%. Przychody ze sprzedaży zagranicznej wyniosły 60 520 tys. zł wzrastając o 24,92% w porównaniu z przychodami z I kwartału 2021 roku.

 

Największy udział (82%) w przychodach Grupy stanowiły przychody ze sprzedaży opon, felg i drobnych akcesoriów samochodowych. Od początku roku do końca marca 2022 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała w sumie 677 tys. sztuk opon oraz 37,3 tys. sztuk felg zarówno aluminiowych jak i stalowych.

 

W I kwartale 2022 roku sprzedaż opon letnich wzrosła o 3,7%, a sprzedaż opon całorocznych została utrzymanym na tym samym poziomie jak sprzedaż w I kwartale 2021, natomiast sprzedaż opon zimowych zanotowała spadek o 42,7%.

 

Spadek sprzedaży opon zimowych w stosunku do analogicznego poprzedniego okresu, wynikał ze specyficznego I kwartału 2021, gdzie występowało dość mocne przesunięcie sezonowe i sprzedaż opon zimowych była na wyższym poziomie, tworząc wyższą bazę do obecnych wyników – wyjaśnia Prezes Zarządu Oponeo.pl SA, Dariusz Topolewski.

 

Wynik netto za I kwartał 2022 roku wyniósł -2 732 tys. zł wobec -2 404 tys. zł straty netto w I kwartale 2021 roku, zaś wynik z działalności operacyjnej wyniósł -216 tys. zł wobec wyniku -959 tys. zł osiągniętego w I kwartale 2021 roku.

 

Grupa Oponeo.pl realizuje także sprzedaż przez spółki zależne – elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę Rotopino.pl SA oraz rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę Dadelo SA.

 

W I kwartale 2022 roku przychody spółki zależnej Rotopino.pl SA wzrosły o 2,75% i wyniosły 29 063 tys. zł, co stanowiło 10,53% przychodów ogółem Grupy Kapitałowej Oponeo.pl.

 

Przychody spółki zależnej Dadelo SA w I kwartale 2022 wynosiły 19 397 tys. zł i wzrosły o 49,23% względem I kwartału ubiegłego roku, stanowiąc 7,03% przychodów ogółem Grupy Kapitałowej Oponeo.pl za I kwartał 2022 roku.

 

W 2022 roku Grupa Oponeo.pl będzie kontynuować działania mające na celu umacnianie pozycji rynkowej Oponeo.pl SA oraz spółek zależnych – Rotopino.pl SA i Dadelo SA.

 

Rozwój e-commerce, który odegrał w ostatnim czasie w światowej gospodarce kluczową rolę w obliczu kryzysu nadal jest jednym z ważniejszych czynników sprzyjających Grupie. Tempo wzrostu tego kanału w Polsce jest znaczące i jak wskazują prognozy nadal będzie rosło – mówi Prezes Zarządu Oponeo.pl SA, Dariusz Topolewski – Mamy jednak na uwadze konsekwencje trwającego konfliktu zbrojnego, które mogą spowodować spadek siły nabywczej konsumentów chociażby ze względu na wzrost inflacji – podsumowuje.

 

Grupa Oponeo.pl nie operuje na rynku rosyjskim i nie ma zlokalizowanej działalności na Ukrainie.

 

Źródło: Oponeo.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).