Grupa Diesel Technic rozszerza możliwości logistyczne i usługi | MOTOFAKTOR

Grupa Diesel Technic rozszerza możliwości logistyczne i usługi

person Adrian Januszkiewicz 18/12/2018

Rozszerzone usługi wspierają partnerów dystrybucyjnych w optymalnym zaopatrzeniu klientów warsztatowych.

Równolegle do ciągłego rozszerzania asortymentu, możliwości logistyczne Grupy Diesel Technic w kilku lokalizacjach zostały zwiększone, a automatyzacja procesów umożliwiła wydłużenie czasu obsługi i zamówień zamówień internetowych – wszystko to dla jeszcze bardziej sprawnego zaopatrzenia partnerów w części zamienne.

 

Choć oczekuje się, że ostateczne zakończenie prac rozwojowych dla koncernu Diesel Technic, nastąpi w 2019 r., to ważne kamienie milowe zostały już osiągnięte. Na przykład w dziale inżynierii i rozwoju uruchomiono nowe laboratorium testowe DTQS z najnowocześniejszym sprzętem testującym i pomiarowym oraz zajęte zostały nowe warsztaty i dodatkowa przestrzeń biurowa. Wydajności w magazynie wysokiego składowania o wąskim przejściu zostały potrojone. Kolejne powierzchnie biurowe są obecnie realizowane, zanim nowy, zautomatyzowany magazyn części zostanie ukończony i uruchomiony w ciągu nadchodzącego roku.

 

Spółka zależna Diesel Technic France odnotowała znaczny wzrost od czasu rozbudowy swoich zdolności logistycznych dzięki działaniom w Noyal sur Vilaine koło Rennes. W projektach pilotażowych uzyskano pozytywne doświadczenia dzięki wydłużeniu czasu świadczenia usług i wprowadzeniu nowych usług logistycznych, które przyczyniają się do ponadprzeciętnego sukcesu firmy i są obecnie wdrażane w innych spółkach zależnych.

Siedziba Diesel Technic France

Spółka zależna Diesel Technic Iberia S.L.  została całkowicie przeniesiona do obszaru Madrytu w 2018 roku, bez zastoju nawet przez jeden dzień. Przeprowadzka do nowej lokalizacji w Torrejón de Ardoz niemal potroiła możliwości logistyczne, a tym samym masowo rozszerzyła dostępny od ręki asortyment zapasów, aby jeszcze bardziej skrócić czas dostaw części zamiennych w Hiszpanii i Portugalii w celu ciągłego rozwoju.

Siedziba Diesel Technic Iberia S.L.

Spółka zależna Diesel Technic Italia S.R.L. również mocno się rozwinęła w swojej młodej historii i podwoiła swoją powierzchnię magazynową w 2018 r. w porównaniu z początkiem dwa lata temu. Rozbudowa lokalizacji w Weronie zwiększyła liczbę natychmiast dostępnych pozycji magazynowych. Wydłużony czas obsługi i nowe rozwiązania logistyczne, takie jak dostawa tego samego dnia do północnych Włoch, zostały dobrze przyjęte i przyczyniają się do ciągłego sukcesu firmy.

Siedziba Diesel Technic Italia S.R.L.

Spółka zależna Diesel Technic UK & Ireland LTD. ma również ambitne plany rozwoju pomimo zbliżającego się Brexitu. Dodatkowa hala podwoiła powierzchnię magazynową. W rezultacie partnerzy handlowi i ich klienci warsztatowi w Wielkiej Brytanii i Irlandii korzystają z rozszerzenia oferty magazynowej, która może być dostarczona natychmiast z Kingswinford, dzięki krótszym terminom dostaw.

Siedziba Diesel Technic UK & Ireland LTD.

Dla przyszłego wzrostu i optymalnej podaży części zamiennych w krajach Beneluksu wydłużono również czas obsługi w filii w Holandii. Ze względu na rosnącą liczbę zamówień online za pośrednictwem portalu partnerskiego, czasy zamówień w Diesel Technic Benelux B.V. mogły zostać przedłużone, dzięki czemu czas dostawy został skrócony.

Siedziba Diesel Technic Benelux B.V.

Ciągły wzrost można również odnotować w regionie Azji i Pacyfiku: Diesel Technic Asia Pacific PTE. LTD. w Singapurze zwiększył pojemność magazynową w celu rozszerzenia asortymentu dostępnego od ręki.

Siedziba Diesel Technic Asia Pacific PTE. LTD.

Cały wzrost ekspansji służy rozszerzeniu relacji biznesowych z partnerami dystrybucyjnymi w celu zapewnienia optymalnych dostaw części zamiennych marek DT Spare Parts i SIEGEL Automotive dla klientów warsztatowych  jako globalnych rozwiązań Diesel Technic dla sektora motoryzacyjnego. Zgodnie z hasłem „Expand your Business”, w Grupie Diesel Technic ustalono ważne akcenty dla dalszego rozwoju.

 

Grupa Diesel Technic z siedzibą w Niemczech i filiami we Francji, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Dubaju i Singapurze, zatrudnia ponad 650 osób z 30 krajów i jest jednym z największych dostawców wysokiej jakości części i akcesoriów samochodowych.

 

Źródło: Diesel Technic

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).