Groclin SA wchodzi w e-mobilność i OZE | MOTOFAKTOR

Groclin SA wchodzi w e-mobilność i OZE

person Adrian Januszkiewicz 29/04/2021

Zarząd Groclin SA przyjął założenia do nowej strategii działalności spółki obejmującej jej zaangażowanie w e-mobilność i OZE.

Aktualna sytuacja majątkowa oraz organizacyjna Groclin SA jest efektem prowadzonych od szeregu lat procesów restrukturyzacyjnych, których celem było dostosowanie działalności spółki do warunków rynkowych i osiągnięcie stałego poziomu rentowności. Efekty prowadzonych procesów restrukturyzacyjnych, zakończonych w IV kwartale 2019 r. zostały zniweczone na skutek załamania branży motoryzacyjnej w roku 2020 na skutek pandemii COVID-19.

 

Pomimo podejmowania wielu wysiłków, zarządowi spółki, nie udało się odbudować dotychczasowego (sprzed okresu pandemii) potencjału. Podejmowane działania obejmowały pozyskanie nowych klientów z branż okołomotoryzacyjnych, jak również możliwość wejścia w alianse z innymi producentami/wytwórcami poszyć oraz oferujących dostawy dla przemysłu motoryzacyjnego, a także pozyskanie inwestora dla spółki.

 

Analizując niekorzystny trend, zarząd spółki od roku 2018 poszukiwał alternatywy dla kontynuowania działalności oraz rozwoju Grupy Groclin. Jednocześnie działania te, z uwagi na sytuację finansową spółki, miały w założeniu maksymalne ograniczenie kosztów. W roku 2018 główny akcjonariusz tj. Gerstner Managementholding GmbH (“GMH”) rozpoczął realizację projektu pilotażowego związanego z budową nowoczesnego portalu rowerowego jako wstępu do budowy bazy dla rozpoczęcia produkcji/sprzedaży rowerów. Całość projektu została zrealizowana ze środków własnych GMH, a efektem powstanie nowoczesnego portalu ww.multibike.pl.

 

Realizacja II etapu projektu rozpoczęła się w roku 2020 i objęła projekt budowy/produkcji rowerów elektrycznych pod marką Groclin. Projekt ten realizowany we współpracy ze spółką zakładał produkcję próbnej partii rowerów oraz akcesoriów do rowerów elektrycznych w postaci stacji ładujących. Pozytywne efekty, jak również bardzo obiecujące prognozy spowodowały, że w dniu 27 kwietnia 2021 r. zarząd spółki podjął uchwałę o pełnym jej zaangażowaniu w realizację tego projektu i rozpoczęciu procesu przejęcia projektu od obecnego podmiotu tj. spółki eGroclin Spółka z o.o.

 

Obecnie prowadzony jest proces wyceny tej spółki i w zależności od decyzji akcjonariuszy profil działalności Groclin SA ma zostać rozszerzony o produkcję i sprzedaż rowerów elektrycznych. Kontynuacja tego projektu będzie wymagała przeprowadzenia znaczących inwestycji, jednakże obecne dane, którymi dysponuje zarząd spółki wskazują, że jest to segment bardzo zyskowny, a Groclin jako marka rowerów elektrycznych oraz tych rodzajów towarów i usług, które związane są z elektromobilnością, odnawialnymi źródłami energii oraz inteligentnymi rozwiązaniami dla budownictwa mieszkaniowego, bardzo dobrze postrzegana.

 

Projekt zaangażowania w oferowanie inteligentnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego Groclin SA również prowadzi ze spółką powiązaną z GMH tj. AUTOMATIQ Spółka z o.o. Jest to drugi kluczowy projekt prowadzony przez GMH we współpracy z Groclin SA, którego celem jest zaoferowanie na rynku, powszechnemu odbiorcy, pakietu świadczeń z dziedziny inteligentnych domów.

 

Projekt ten prowadzony od kilku lat, przeszedł już wszystkie fazy oceny akceptacji rynkowej i obecnie AUTOMATIQ Spółka z o.o. z powodzeniem oferuje na rynku usługi w zakresie montażu szeregu instalacji służących do obsługi domów mieszkalnych oraz mieszkań. Włączenie tego rentownego projektu w struktury Groclin SA ma pozwolić na poprawę pozycji rynkowej oraz poszerzenie oferty i uzyskanie znacznie większego efektu skali.

 

Decydując się na zaangażowanie w nowe obszary, zarząd spółki ma rekomendować akcjonariuszom spółki podjęcie uchwał umożliwiających pozyskanie środków na inwestycje w te projekty, które mają pozwolić na wykorzystanie potencjału marki Groclin.

 

Źródło: ESPI

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).