Gosia Rdest triumfuje na Torze Poznań | MOTOFAKTOR

Gosia Rdest triumfuje na Torze Poznań

Po dwóch rundach tegorocznej rywalizacji WSMP Gosia Rdest przewodzi już w klasyfikacji generalnej.

W skróconym w tym roku kalendarzu sportów motorowych, Gosia Rdest startuje w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Sezon podzielono na cztery weekendy, a każdy z nich składa się z dwóch rund. Wszystkie zaplanowano na Torze Poznań.

 

Gosia Rdest ponownie zasiada za kierownicą SEAT-a Leona Racera. W ubiegłym sezonie jego zawieszenie zostało wymienione na amortyzatory Bilstein. Są to referencje z serii MDS przeznaczone wyłącznie do sportu wyczynowego. W każdym można niezależnie regulować siłę ściskania i odbicia, a także wysokość mocowania sprężyny.

Po wymianie zawieszenia na rozwiązanie BILSTEIN zdecydowanie zwiększyła się ostrość SEAT-a Leona Racera. Stał się bardziej stabilny i przewidywalny, tył lepiej ustawia się do zakrętu. Zyskał na powtarzalności, przez co jazda nie jest już tak zachowawcza.

- Gosia Rdest

Dwie pierwsze rundy WSMP 2020 odbyły się w weekend 4-5 lipca. W sobotę, po przejechaniu 16 okrążeń w czasie 26:58,024, Gosia Rdest zajęła pierwsze miejsce w kategorii D4 3500. W niedzielę wyścig skrócono do 12 okrążeń. Tym razem czas 20:09:972 był gorszy od zwycięzcy o 869 setnych sekundy. Ale zgromadzone 43 punkty dały pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Źródło: Bilstein

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).