Goodyear zaprasza do udziału w Sustainable Reality Survey 2023 | MOTOFAKTOR

Goodyear zaprasza do udziału w Sustainable Reality Survey 2023

Ponownie Goodyear zaprasza europejskie floty transportowe do badania Sustainable Reality Survey. Weryfikuje ono działania branży dla zrównoważonego transportu.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, za każdą wypełnioną ankietę Goodyear podziękuje sadząc drzewo we współpracy z organizacją non-profit TreeNation. Ankieta Sustainable Reality Survey będzie otwarta do 21 lipca.

 

Od 2021 roku wyniki badania Goodyear Sustainable Reality Survey są bardzo dobrym barometrem tego, jak floty transportowe w Europie podchodzą do nowych wyzwań i jak zmieniają się firmy, aby działać w sposób bardziej zrównoważony – wyjaśnił Maciej Szymański, Dyrektor Marketingu Goodyear ds. opon użytkowych w Europie – Branża transportowa doświadcza ciągłej ewolucji ram prawnych. Inicjatywy takie jak pakiet Fit for 55, Euro 7, narzędzie do obliczania zużycia energii w pojazdach (VECTO) czy system handlu emisjami (ETS) wymagają od flot dostosowania się do nowej rzeczywistości i podjęcia odpowiednich działań – zarówno od strony wdrożenia wewnętrznych zasad, jak i zastosowania konkretnych produktów lub rozwiązań. Potrzeba urzeczywistnienia zrównoważonego rozwoju jest również motywowana przez klientów, którzy są skłonni wybierać firmy o bardziej odpowiedzialnych działaniach oraz inwestorów, dla których wyniki z zakresu ESG zaczynają być równie ważne jak finansowe – dodał Szymański.

 

Ankieta weryfikuje podejście flot do zrównoważonego rozwoju w różnych kontekstach. Począwszy od zrozumienia najnowszych przepisów środowiskowych, poprzez sformalizowanie celów i miar zrównoważonego rozwoju, aż po zastosowanie nowych rozwiązań i technologii.

Opony i rozwiązania w zakresie mobilności mają do odegrania ważną rolę

Ubiegłoroczne badanie wykazało, że floty przywiązują coraz większą uwagę do zrównoważonego rozwoju, o czym świadczą m.in. rosnące z roku na roku inwestycje w tym zakresie. Zrównoważony rozwój staje się nie tylko istotną sprawą społeczną, wiele firm transportowych upatruje w nim swojej szansy na poprawę swoich wyników finansowych.

 

54% ankietowanych flot stwierdziło, że paliwooszczędne opony są częścią ich strategii zrównoważonego rozwoju, na drugim miejscu po wprowadzaniu bardziej wydajnych pojazdów. W przeszłości operatorzy flot byli zmuszeni wybierać między trwałością, przyczepnością, efektywnością paliwową i przebiegiem, ale najnowsze produkty Goodyeara i rozwiązania oferowane w ramach Goodyear Total Mobility pomagają osiągnąć właściwą równowagę i zapewnić flotom lepsze wyniki.

 

Na przykład zastosowanie opon Goodyear FUELMAX ENDURANCE może przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2 nawet o 2%, co dla floty składającej się ze 100 pojazdów oznacza oszczędność 40 000 litrów paliwa rocznie*. Ponadto rozwiązania w zakresie mobilności, takie jak Goodyear TPMS, Goodyear CheckPoint czy Goodyear DrivePoint, mogą pomóc w szybszym i łatwiejszym zarządzaniu flotą, co przekłada się na wyższą wydajność, skuteczność i wspieranie celów zrównoważonego rozwoju floty. Wiele europejskich firm transportowych korzystających z oferty Total Mobility Goodyeara już zauważyło poprawę wyników i wzmocnienie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

Dzięki wnioskom, które wyciągamy już od pierwszej edycji badania Sustainable Reality Survey w 2021 r., jako Goodyear jesteśmy lepiej przygotowani do reagowania na wyzwania flot i wspierania ich w poprawianiu wyników firm. Chcemy być ich preferowanym partnerem w zakresie mobilności – podsumował Maciej Szymański.

 

Głos w ankiecie można oddać TUTAJ.

 

* Na podstawie obliczeń VECTO, różnica między unijną etykietą C a B pod względem efektywności paliwowej opon. Zmiana opony z oznaczeniem C na paliwooszczędną oponę z oznaczeniem B redukuje emisję CO2 o 2%. Zgodnie z wewnętrznymi obliczeniami może to przekładać się na oszczędność około 1 tony emisji CO2 i 400 l paliwa na ciężarówkę rocznie.

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).