Goodyear z tytułem "Masters" od DAF w rankingu efektywności dostawców | MOTOFAKTOR

Goodyear z tytułem "Masters" od DAF w rankingu efektywności dostawców

person Adrian Januszkiewicz 13/05/2022

Firma DAF przyznała Goodyearowi tytuł „Masters” w programie zarządzania efektywnością 2021.

Projekt ten ma na celu wyróżnienie dostawców w szerokim zakresie kategorii, od rozwoju produktu, poprzez wsparcie operacyjne, aż po dostosowanie do potrzeb biznesowych.

 

W 2021 r. Goodyear zakwalifikował się do najwyższej kategorii w programie DAF, czyli do poziomu „Masters”. Amerykański producent uzyskał ten wynik po raz pierwszy dzięki pracy i zaangażowaniu swoich zespołów, które z roku na rok podnoszą jakość obsługi klienta. W szczególności dotyczy to utrzymywania wysokich standardów doskonałości operacyjnej pomimo trudnych warunków makroekonomicznych.

 

W ramach programu corocznie nagradzani są dostawcy, którzy w oparciu o różne kryteria poprawili wyniki, promowali współpracę i zoptymalizowali relacje z klientami.

Ulepszenia w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki nowym produktom i inteligentnym technologiom

Goodyear wspiera także producentów ciężarówek i naczep w planowaniu przyszłości. Ostatnia nowość produktowa – opona FUELMAX ENDURANCE – ma zapewniać pojazdom ciężarowym nowej generacji firmy DAF niższe opory toczenia i przyczyniać się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przez te pojazdy o 2%. Co więcej, wszystkie opony drogowe Goodyeara są kompatybilne z pojazdami ciężarowymi zasilanymi alternatywnymi układami napędowymi, takimi jak hybrydowe i elektryczne.

 

Komisja Europejska wprowadziła VECTO (Vehicle Energy Consumption Calculation Tool), czyli narzędzie do obliczania zużycia energii przez pojazdy. Goodyear współpracuje z producentami OEM i klientami flotowymi, aby zmaksymalizować wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju i ogólnej efektywności floty. Oprócz wielu czynników, takich jak typ pojazdu, jego masa i aerodynamika, istotną rolę odgrywają opory toczenia opony.

 

Co więcej, w uzyskaniu certyfikatu „Masters” pomogło marce również kompleksowe rozwiązanie Goodyear Total Mobility. Stosując zaawansowane technologie i rozwiązania, firmy DAF i Goodyear z roku na rok zacieśniają współpracę.

 

Goodyear jest dumny z otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia od firmy DAF. Dzięki temu, że jesteśmy kimś więcej niż tylko partnerem w dziedzinie opon i ściśle ze sobą współpracujemy, możemy zmaksymalizować wartość dodaną i zapewnić naszym klientom takie wyniki, jak optymalizacja wydajności, zrównoważony rozwój i efektywność dzięki innowacyjnym usługom oraz zaawansowanym oponom o niskich oporach toczenia. Zaliczenie przez firmę DAF do najwyższej kategorii „Masters” świadczy o sile naszego partnerstwa. Jesteśmy również gospodarzami konkursu DAF Driver Challenge na naszym terenie doświadczalnym, wspieramy dostawy w systemie just-in-time dzięki własnemu centrum montażu opon, zapewniamy zintegrowany system TPMS i pomagamy klientom DAF w optymalizacji wydajności floty. Chciałbym serdecznie podziękować zarówno firmie DAF, jak i naszemu zespołowi za umożliwienie zdobycia tej nagrody – powiedział Frank Titz, Dyrektor Zarządzający Goodyear ds. pierwszego wyposażenia pojazdów ciężarowych w regionie EMEA.

 

Oceniając dostawcę, DAF bierze pod uwagę aż 16 kluczowych wskaźników wydajności (KPI), w tym kluczowe kryteria dotyczące rozwoju produktu, wsparcia operacyjnego i dostosowania biznesowego.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).