Goodyear z dwoma zwycięstwami w letnim sezonie testowym 2021 | MOTOFAKTOR

Goodyear z dwoma zwycięstwami w letnim sezonie testowym 2021

person Adrian Januszkiewicz 2/03/2021

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 rozpoczyna sezon letni od podwójnego pierwszego miejsca w testach czasopism "Auto Zeitung" i "Gute Fahrt".

Eagle F1 Asymmetric 5 radziła sobie szczególnie dobrze na suchych i mokrych nawierzchniach. Opona zaimponowała ekspertom “Auto Zeitung” również najlepszą efektywnością paliwową spośród wszystkich testowanych opon.

Goodyear stworzył Eagle F1 Asymmetric 5, która jest w naszej ocenie jedną z najlepszych i wszechstronnych opon letnich. Jesteśmy dumni, że osiągi tej opony na mokrych i suchych nawierzchniach zostały docenione przez prestiżowe niemieckie magazyny "Auto Zeitung" i "Gute Fahrt". Piotr Nagalski dyrektor marketingu w Goodyear Europe

 

Eksperci “Auto Zeitung” wzięli pod lupę opony dziesięciu producentów w popularnym rozmiarze 225/40R18 w segmencie UHP. Mocna konkurencja oraz wymagające kategorie testowe nie przeszkodziły oponie Goodyear w drodze do podium. Eagle F1 Asymmetric 5 zdobyła nie tylko tytuł zwycięzcy, co zostało potwierdzone niezmiennie najlepszymi osiągami na mokrych i suchych nawierzchniach oraz najlepszą równowagą pomiędzy przyczepnością na mokrej nawierzchni a oporami toczenia, ale również dostała nagrodę najbardziej efektywnej paliwowo opony wśród wszystkich polecanych modeli.

 

Redaktorzy publikacji tak skomentowali wyniki: Osiągi Goodyeara, który już teraz doskonale radzi sobie na mokrej nawierzchni, są bardzo dobre, nie tylko subiektywnie, ale też np. przy niskich oporach toczenia. Takie wyniki sugerują ogromny wysiłek rozwojowy, ponieważ dzięki odpowiednio złożonej mieszance gumowej opona toczy się wydajnie i jednocześnie jest przyczepna na mokrej nawierzchni. Dzięki najlepszym osiągom na mokrych i suchych drogach Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 wygrywa w teście, a także zdobywa nagrodę dla najbardziej wydajnej opony spośród rekomendowanych.

 

Z kolei badacze “Gute Fahrt” przetestowali opony ośmiu marek w rozmiarze 245/40R18 Y. Sprawdzano m.in. ich zachowanie na mokrej i suchej nawierzchni, opory i komfort toczenia, a także poziom hałasu. Po oszacowaniu wszystkich prób, zwycięstwo oraz rekomendacja “opony wzorcowej” przypadły oponie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, która jako jedyna otrzymała ocenę “bardzo dobra+”.

 

Nie wiemy, jaki alchemik został zatrudniony w Goodyearze, ale z pewnością wykonuje świetną robotę – ocenili eksperci “Gute Fahrt”. Zwrócono uwagę, że opona Eagle F1 Asymmetric 5 osiąga lepsze osiągi w porównaniu z konkurencyjnymi oponami na mokrej i wilgotnej nawierzchni, a dodatkowo plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o zachowanie na suchych drogach.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).