Goodyear wprowadza na rynek oponę Powerload | MOTOFAKTOR

Goodyear wprowadza na rynek oponę Powerload

person Adrian Januszkiewicz 8/04/2022

Goodyear wprowadza nową linię Powerload, aby wspierać wydajność, trwałość i ekonomiczność kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek.

Jest to konkurencyjny segment, na którym producenci OEM wprowadzają nowe technologie, kierując się zapotrzebowaniem rynku na bardziej wydajne operacje oraz względami ochrony środowiska. Wprowadzając oponę Powerload, Goodyear oferuje gamę opon z ważnymi zaawansowanymi technologiami, zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek.

 

Te kompaktowe maszyny są zazwyczaj używane w budownictwie, przy załadunku materiałów, obsłudze logistycznej, w rolnictwie i kształtowaniu krajobrazu. Dlatego uniwersalność jest kluczową cechą opon. Komfort kierowcy jest równie ważnym czynnikiem ze względu na długi czas pracy, podobnie jak i trakcja oraz trwałość.

Technologia Smooth Guard Technology na czele innowacji

W oponie Goodyear Powerload wykorzystano nową technologię Smooth Guard, obejmującą wyjątkowo grubą i gładką gumową warstwę ochronną w obszarze barku i ściany bocznej. To zaawansowane rozwiązanie zapewnia tej gamie opon większą wytrzymałość, zwiększając ich odporność na przecięcia i wzmacniając ochronę karkasu. Ponadto w nowej linii produktów zastosowano wzmocnioną konstrukcję ścian bocznych, która zapewnia większą stabilność i łatwiejsze manewrowanie. Montaż tego produktu w maszynie pozwala ograniczyć kołysanie łyżki podczas załadunku, a także zapewnia operatorom precyzję, pewność, komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

 

Nacisk na wzmocnienie i ochronę jest widoczny także w obszarze osłony kołnierza. Jest to szczególnie ważne na placach budowy, gdzie ziemia, skały, kamienie i inne odłamki mogą uszkodzić tradycyjne opony. Nowa konstrukcja wycięcia na łopatki pomaga przyspieszyć montaż i demontaż opon, minimalizując czas przestojów maszyn.

 

Niekierunkowy wzór bieżnika ułatwia logistykę opon, pozwalając na rotację pozycji i  upraszczając magazynowanie. Opona Goodyear Powerload ma zapewniać lepszą trakcję w przód i w bok, która jest niezbędna na placach budowy. Właściwości samooczyszczające pomagają zminimalizować czas przestojów i zwiększyć wydajność. Wzór bieżnika jest inspirowany sprawdzoną oponą Goodyear TL-3A+ przeznaczoną do większych pojazdów (od obręczy 25 cali) i zoptymalizowany pod kątem opon w rozmiarach 18″ i 20″ z gamy Powerload.

 

W oponie Powerload Goodyear zwiększono też głębokość bieżnika na barku opony w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami. Taki zabieg zwiększa trwałość opony, wydłużenia jej przebieg, a także pomaga obniżyć koszty eksploatacji w przeliczeniu na godzinę pracy.

 

W myśli filozofii Goodyear Electric Drive Ready, najnowsze opony mogą być używane w pojazdach elektrycznych, hybrydowych, ale też z tradycyjnymi silnikami Diesla. To przyszłościowe podejście zmniejsza złożoność procesów dla operatorów, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się tylko w jeden rodzaj opon, który pasuje do różnych układów napędowych.

 

Powerload koncentruje się na minimalizacji przestojów, optymalizacji kosztów w przeliczeniu na godzinę pracy, trwałości i wszechstronności w rozwijającym się sektorze rynku off-the-road. W Goodyearze pomyśleliśmy o przyszłych wymaganiach operatorów kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek, aby zaoferować im technologie, które pomogą poruszać się w trudnym terenie, wykonać pracę i utrzymać wzrost produktywności – powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający Goodyear w pionie OTR i Aviation w regionie EMEA.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).