Goodyear Ventures inwestuje w TuSimple | MOTOFAKTOR

Goodyear Ventures dodał TuSimple, związanego z autonomicznym transportem ciężarowym, do swojego portfela inwestycyjnego.

TuSimple obsługuje samojezdne ciężarówki wyjeżdżające z baz w Arizonie, Teksasie, Chinach, Japonii i Europie, korzystając z ekosystemu składającego się z cyfrowych map, terminali strategicznych i autonomicznego systemu operacyjnego floty.

 

Kierując się misją zwiększenia bezpieczeństwa, obniżenia kosztów transportu i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, TuSimple opracowuje gotowe do komercyjnego wykorzystania rozwiązania do jazdy autonomicznej na poziomie 4, które przekształcą branżę logistyczną.

 

W ubiegłym roku Goodyear ogłosił strategiczne partnerstwo, w ramach którego będzie dostarczał opony i rozwiązania do zarządzania oponami dla Sieci Autonomicznego Transportu (AFN) firmy TuSimple, pierwszej na świecie sieci autonomicznej. Jako partner AFN, Goodyear będzie również prowadził badania dotyczące zużycia ogumienia, aby trafniej planować konserwację i wymianę, a także uzyskać dane na temat trwałości opon, oraz zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez floty.

Cieszymy się, że dzięki tej inwestycji możemy rozwijać współpracę Goodyear z TuSimple. Autonomiczna technologia firmy TuSimple w połączeniu z jej wizją autonomicznego transportu towarowego jako usługi ma potencjał, aby stworzyć dużą wartość w branży komercyjnego transportu towarowego. Abhijit Ganguly starszy menedżer w dziale Goodyear Ventures

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).