Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 najlepsza w niezależnych testach | MOTOFAKTOR

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 najlepsza w niezależnych testach

person Adrian Januszkiewicz 30/09/2020

Opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zajęła 1. miejsce w teście niemieckiego czasopisma "Auto Bild", a także brytyjskiego "Tyre Reviews".

Segment opon całorocznych rozwija się szybko, odnotowując w ciągu ostatnich pięciu lat około 21% wzrostu w całej Europie[1]. To także segment, wobec którego kierowcy mają duże oczekiwania – poszukują zrównoważonych produktów, które sprawdzają się w każdych warunkach drogowych i pogodowych[2].

 

Redakcja “Auto Bild” przyznała oponie Vector 4Seasons Gen-3 zwycięstwo w najnowszym teście opon całorocznych, podkreślając jej zrównoważone osiągi w każdych warunkach pogodowych: dynamiczne prowadzenie na śniegu, mokrej i suchej nawierzchni, bardzo dobre osiągi w zimie, długie przebiegi. Eksperci “Auto Bild” przyznali oponie również prestiżowy tytuł ‘EcoMaster’ w uznaniu dla jej wiodących wyników w kategoriach przebiegu, oporów toczenia i stosunku ceny do przebiegu.

 

Jon Benson, właściciel i tester czasopisma “Tyre Reviews” ukoronował Vector 4Seasons Gen-3 zwycięstwem w teście opon całorocznych sezonu 2020 w rozmiarze 17″, stwierdzając: „Nowe opony Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 wygrały w swoim pierwszym teście, wykazując się najbardziej wyrównanymi osiągami spośród wszystkich opon całorocznych.”

„Bardzo cieszymy się, że Vector 4Seasons Gen-3 wygrywa w testach od razu po wejściu na rynek. Jesteśmy szczególnie podekscytowani uznaniem prestiżowych publikacji, takich jak "Auto Bild" i "Tyre Reviews". Mike Rytokoski dyrektor marketingu Goodyear w Europie

Osiem razy dookoła świata

Opracowanie całorocznych opon jest jednym z największych wyzwań dla inżynierów opon, ponieważ wymaga jednoczesnego zaprojektowania opony letniej i zimowej. Oznacza to, że przed wprowadzeniem na rynek nowy produkt musi zostać przetestowany w szerokim zakresie warunków pogodowych i drogowych.

 

Goodyear wykorzystuje do tego celu tory testowe na całym świecie przez cały rok.

Testowi kierowcy biorą udział w prawdziwym maratonie, ponieważ za kierownicą pojazdów pokonują około 320 000 kilometrów. To odpowiednik ośmiokrotnego okrążenia globu. Ponadto do uzyskania pożądanego poziomu osiągów nowej opony potrzeba około 36 000 godzin pracy inżynierów i 3 800 testów laboratoryjnych. Alexandre Scharis kierownik projektu technicznego opon zimowych i całorocznych Goodyear dla klientów indywidualnych w regionie EMEA

Trzy innowacje w jednej oponie

Rezultatem tego precyzyjnego procesu rozwojowego jest Vector 4Seasons Gen-3, opona całoroczna, która łączy w sobie trzy kluczowe technologie zapewniające optymalną równowagę pomiędzy kryteriami osiągów na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni.

 

Technologia Snow Grip zapewniać ma lepszą przyczepność na śniegu, natomiast technologia Dry Handling dawać między innymi pięcioprocentową poprawę hamowania na suchej nawierzchni w porównaniu z poprzednią generacją opony[3]. Wreszcie, dzięki technologii Aqua Control opona ma utrzymywać imponujący poziom odporności na aquaplaning swojej poprzedniczki, nawet przy malejącej głębokości bieżnika.

Goodyear dokonał znacznych inwestycji, aby ulepszyć naszą wielokrotnie nagradzaną serię opon Vector 4Seasons. Nie tylko dostarczyliśmy produkt o dobrze zrównoważonych osiągach, ale dzięki wykorzystaniu doświadczenia z wyścigów wytrzymałościowych zapewniamy kierowcom poprawę potencjalnego przebiegu o 14%[4] i o 6% w zakresie wydajności energetycznej8 w porównaniu z poprzednią generacją opony. Mike Rytokoski

 

[1] ETRMA, EDW i GFK 2016-2020.

[2] Badanie IPSOS dotyczące opon całorocznych, grudzień 2019.

[3] Test wewnętrzny, rozmiar opony 205/55R16 91V, samochód: VW Golf.

[4] Test wewnętrzny, rozmiar opony 205/55 R16 94V, samochód VW Golf.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).