Goodyear rozpoczyna nowy sezon FIA ETRC | MOTOFAKTOR

Goodyear rozpoczyna nowy sezon FIA ETRC

person Adrian Januszkiewicz 23/05/2019

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2019 Goodyear potwierdza swoje długoterminowe zaangażowanie w wyścigi ciężarówek.

Początek serii ETRC już w najbliższą niedzielę 26 maja we włoskim Misano. Emocji nie zabraknie, bo przeciwko sobie staną 5,5-tonowe ciężarówki o mocy 1500 koni mechanicznych, zdolne rozwijać prędkość do 160 km/h, z podobnym przyspieszeniem jak sportowe samochody o wysokich osiągach.

 

Wszyscy uczestnicy będą ścigać się wyłącznie na specjalnie opracowanych oponach Goodyear Truck Racing. Rozszerzone partnerstwo z FIA (Federation Internationale de l’Automobile) i Europejskim Stowarzyszeniem Wyścigów Ciężarowych (ETRA) daje amerykańskiemu producentowi ogumienia możliwość zademonstrowania wiodącej pozycji technologicznej w dziedzinie opon ciężarowych oraz przetestowania nowych rozwiązań w trudnych i konkurencyjnych warunkach.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dalej kontynuować nasze zaangażowanie w wyścigi ciężarówek, które rozpoczęły się 15 lat temu. Specjalne opony, które produkujemy do tej serii, realizują dwa cele. Po pierwsze, pozwalają ciężarówkom osiągać wysokie prędkości w każdych warunkach, gwarantując emocjonujący wyścig. Po drugie, pokazują jakość naszych opon do pojazdów ciężarowych, ponieważ wszystkie opony wyścigowe mają karkasy podobne do tych używanych na co dzień na drogach Europy. David Anckaert wiceprezes działu opon użytkowych Goodyear w Europie

Opony wyścigowe Goodyeara do pojazdów ciężarowych

Ogumienie Goodyear Truck Racing produkowane jest w rozmiarze 315/70R22.5 z wykorzystaniem karkasu podobnej konstrukcji co standardowe opony do pojazdów ciężarowych. Karkas został zmodyfikowany, a jego nowa specyfikacja przeciwdziała przegrzewaniu i zapewnia zwiększoną sztywność boczną, dzięki czemu opona sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach podczas wyścigu.

 

Goodyear Truck Racing wyróżnia się specjalnie zaprojektowanym bieżnikiem, zapewniającym bardzo dobrą przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. W połączeniu z charakterystyczną asymetryczną konstrukcją barku i obwodowymi rowkami, mieszanka bieżnika zapewnia wszechstronne osiągi w spójny sposób dla wszystkich kierowców i na wszystkich torach.

 

Kolejną cechą ogumienia Goodyear Truck Racing jest identyfikacja radiowa RFID (Radio Frequency Identity), która nadaje każdej oponie niepowtarzalną tożsamość. Pozwala ona FIA monitorować każdą oponę, aby zapewnić przestrzeganie przepisów dotyczących liczby i użytkowania opon wyścigowych przez wszystkie zespoły.

Program startów Mistrzostw Europy FIA 2019 w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych

  • Runda 1 – Misano, Włochy – 25 maja – 26 maja
  • Runda 2 – Hungaroring, Węgry – 22-23 czerwca
  • Runda 3 – Slovakia Ring, Słowacja – 6-7 lipca
  • Runda 4 – Nürburgring, Niemcy – 20 – 21 lipca
  • Runda 5 – Most, Republika Czeska – 31 sierpnia – 1 września
  • Runda 6 – Zolder, Belgia – 14-15 września
  • Runda 7 – Le Mans, Francja – 28-29 września
  • Runda 8 – Jarama, Hiszpania – 5-6 października

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).