Goodyear prezentuje nowe produkty i rozwiązania dla mobilności pojazdów OTR na targach bauma | MOTOFAKTOR

Goodyear prezentuje nowe produkty i rozwiązania dla mobilności pojazdów OTR na targach bauma

person Katarzyna Ciupek 9/04/2019

Podczas targów bauma, trwających do 14 kwietnia, Goodyear przedstawia najnowsze produkty i rozwiązania dla flot pracujących na budowach.

Na stoisku firmy można zobaczyć między innymi debiutującą na rynku linię OMNITRAC, dedykowaną na oś prowadzącą i napędową, przeznaczoną dla ciężarówek pracujących w zastosowaniach mieszanych.

 

Nowe ogumienie wyróżnia się optymalną odpornością na uszkodzenia i dłuższym okresem eksploatacji. Opony OMNITRAC opracowano z myślą o pojazdach, które pracują we współczesnych zastosowaniach mieszanych – w trudnych warunkach na nieutwardzonych nawierzchniach, lecz w dużej mierze także na drogach. Do tej grupy zaliczają się wywrotki, betoniarki, pompy do betonu i naczepy niskopodwoziowe pracujące na placach budowy, a także samochody ciężarowe wykorzystywane w branży komunalnej, recyklingu, wyrębie i rolnictwie.

 

Firma prezentuje również opatentowany system analityki predykcyjnej – Goodyear TPMS Heavy Duty, będący częścią rozwiązania Goodyear Proactive Solutions. Usługa ta dostarcza operatorom maszyn OTR precyzyjnych danych o stanie opon w czasie rzeczywistym.

 

Oprócz tego, odwiedzając stoisko amerykańskiego koncernu, można poznać zasady działania systemu monitorowania opon OTR EMTrack oraz zobaczyć najnowszy produkt, dedykowany dla potrzeb wozideł przegubowych i zgarniarek – oponę TL-4A.

Goodyear ma jedną z najszerszych ofert opon i usług oponiarskich dla branży budowlanej, proponujemy rozwiązania dla praktycznie każdej maszyny na rynku. Stale wprowadzamy nowe i ulepszone produkty, które przenoszą coraz większe obciążenia w najtrudniejszych warunkach pracy. Jednak dostarczanie świetnych opon to dla nas za mało. Idziemy o krok dalej i oferujemy również pełen zestaw aktywnych rozwiązań bazodanowych, które skracają przestoje pojazdów, poprzez zmniejszanie liczby awarii związanych z oponami nawet o 85 procent. Octavian Velcan Dyrektor zarządzający pionu OTR Goodyear w regionie EMEA

 

Goodyear zapowiedział również wartą 36 milionów dolarów inwestycję w zwiększenie produkcji opon OTR i poprawę efektywności procesów produkcyjnych w zakładzie w Colmar-Berg w Luksemburgu.

Globalne zapotrzebowanie na wysokiej jakości opony OTR stale rośnie dzięki ekspansji branży górniczej i budowlanej, a także rozwojowi w sektorze portowym i przemysłowym. Planowana inwestycja w działalność operacyjną pozwoli nam odpowiedzieć na rosnący popyt i lepiej obsługiwać codzienną pracę naszych klientów, poprzez pełną ofertę wysokiej jakości produktów i rozwiązań dla pojazdów ciężarowych i maszyn pracujących w terenie. David Anckaert Wiceprezes działu opon komercyjnych Goodyear w Europie

 

Pełną oferta Goodyear dla branży OTR można znaleźć na stoisku nr 224 w hali A6.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).