Goodyear partnerem oponiarskim Mistrzostw ERA | MOTOFAKTOR

Goodyear został oficjalnym partnerem oponiarskim ERA Championship, nowej serii wyścigów elektrycznych pojazdów jednomiejscowych.

Seria ERA Championship wystartuje ona latem tego roku jako seria uzupełniająca Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych FIA ETCR również wspieranych przez Goodyear.

 

Jako oficjalny partner oponiarski ERA Championship, Goodyear będzie dostarczał opony dla każdego kierowcy i samochodu w tej podstawowej serii wyścigów formuły elektrycznej, która ma być początkiem drogi do kariery dla młodych, obiecujących kierowców i inżynierów. Ścigając się na wysokim poziomie, ERA Championship będzie wspierać FIA ETCR, światową serię w pełni elektrycznych samochodów turystycznych, dla której Goodyear jest partnerem-założycielem i dostawcą opon.

Promowanie talentów

W inauguracyjnym wyścigu ERA SERIES EUROPE na polu startowym stanie dziesięć identycznych, jednomiejscowych Mitsu-Bachi F110e. Oparte na podwoziu Dome F110, te elektryczne wyścigówki są wyposażone w baterię 24 kWh, produkującą 130 kW (175 KM), a ich prędkość maksymalna wynosi 210 km/h.

 

Jeden z takich pojazdów weźmie udział w zawodach demonstracyjnych podczas rundy FIA ETCR we francuskim Pau na początku maja. To wydarzenie poprzedzi oficjalny start sezonu zaplanowany na weekend 21-22 maja na torze Beyoglu Street Circuit w Stambule. Następnie seria będzie wspierać zawody FIA ETCR rozgrywane na torach: Hungaroring (Węgry), Jarama (Hiszpania), Zolder ( Belgia) i Vallelunga (Włochy) przez cały maj, czerwiec i lipiec.

 

Każdy z wyścigów będzie składał się z sesji treningowej, dwóch sesji kwalifikacyjnych i dwóch wyścigów sprinterskich, dając młodym zawodnikom możliwość zaprezentowania się na torach FIA ETCR i zrobienia pierwszego kroku na drabinie wyścigów elektrycznych.

Elektryzująca przyczepność

Wszyscy uczestnicy zmagań zaliczanych do ERA Championship będą mieć do dyspozycji dwa typy opon przygotowane przez inżynierów Goodyear: slick i bieżnikowane z przeznaczeniem na mokrą nawierzchnię. Podobnie jak opony dedykowane dla klientów indywidualnych, także opony wyścigowe Goodyear dla Mistrzostw ERA są „EV ready”, czyli wyposażone w rozwiązania techniczne, które spełniają wymagania pojazdów elektrycznych.

 

Jako oficjalny partner oponiarski serii, Goodyear wniesie do ERA Championship swoje doświadczenie z wielu innych aren wyścigowych, np. FIA ETCR, wspierając ambicje serii, aby promować wschodzące talenty poprzez dzielenie się wiedzą techniczną. Oprócz serii wyścigów elektrycznych samochodów turystycznych, Goodyear jest też partnerem oponiarskim FIA WTCR – Pucharu Świata Samochodów Turystycznych, Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC, NASCAR, Europejskich Mistrzostw w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych FIA i wielu innych.

 

Ben Crawley, dyrektor Goodyear ds. sportów motorowych w regionie EMEA, powiedział: Cieszymy się, że możemy wyruszyć w tę podróż z organizacją ERA Championship i wspierać jej ambicje w wyszukiwaniu oraz promowaniu młodych talentów w świecie wyścigów elektrycznych. Od teraz do pierwszego wyścigu w maju będziemy ściśle współpracować, aby pokonać kolejne odcinki testowe w ramach kontynuacji programu rozwojowego. Ta współpraca jest wzmocnieniem naszego zaangażowania w sporty elektryczne i stanowi cenny dodatek do naszej roli partnera-założyciela FIA ETCR.

 

Dieter Vanswigenhoven, dyrektor techniczny i biznesowy ERA Championship, skomentował: Jesteśmy dumni, że możemy rozpocząć inauguracyjny sezon ERA Championship z Goodyear w ramach FIA ETCR. Dzieląc się transportem opon i zapleczem technicznym na miejscu, możemy podjąć znaczące kroki w kierunku tworzenia bardziej zrównoważonych wyścigów. Goodyear udowodnił swoje zaangażowanie w wyścigi elektryczne i cieszymy się, że możemy pomóc w kształtowaniu przyszłości tej dyscypliny. Z niecierpliwością czekamy na możliwość przetestowania opon w ramach naszego programu testowego i wspólnego podjęcia kolejnych kroków w rozwoju.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).