Goodyear otworzył nowoczesny zakład produkcyjny w Luksemburgu | MOTOFAKTOR

Goodyear otworzył nowoczesny zakład produkcyjny w Luksemburgu

person Adrian Januszkiewicz 12/05/2022

W nowej fabryce opon Goodyear w luksemburskim Dudelange za sprawą nowego procesu produkcyjnego małe serie opon 4 razy szybciej niż w standardowo.

 

Nowy zakład jest pierwszym obiektem Goodyeara wykorzystującym cyfrowy proces produkcji Industry 4.0. Daje możliwości uczenia się, testowania i doskonalenia technologii w miarę zwiększania skali produkcji. W fabryce zastosowano nowy proces ukierunkowany na małoseryjną produkcję opon o ultra-wysokich (UHP) i ultra-ultra-wysokich (UUHP) osiągach o dużych średnicach obręczy, który umożliwia Goodyearowi wytwarzanie opon cztery razy szybciej niż w standardowym cyklu produkcyjnym. Dzięki temu firma może bardzo szybko i sprawnie reagować na potrzeby klientów.

 

Opracowany przez inżynierów Goodyeara proces przewiduje i odpowiada na rosnącą złożoność branży oponiarskiej. Coraz większa koncentracja producentów oryginalnego wyposażenia na oponach o dużej średnicy obręczy, a także szeroka gama modeli samochodów i opcji dostępnych dla klientów, stwarzają rosnącą potrzebę efektywnego opracowywania i produkowania wysokiej jakości opon UUHP w małych seriach, na żądanie klientów.

Musieliśmy zaprojektować ten zintegrowany produkt i proces, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku. W ten sposób umożliwiamy nowemu modelowi biznesowemu obsługę naszych klientów i konsumentów w tej ważnej i coraz bardziej złożonej części rynku – powiedział Chris Helsel, starszy wiceprezes Goodyear ds. operacji globalnych i dyrektor ds. technologii – Nowy proces zapewni nam przewagę konkurencyjną, ukierunkowaną na światowej klasy jakość i szybkość reakcji.

 

Nowa technologia wymaga nowych umiejętności, dlatego Goodyear zatrudnił już 90 pracowników do obsługi zakładu, a w najbliższych miesiącach planuje zwiększyć jeszcze obsadę o 20 dodatkowych techników elektromechaników. Producent zainwestował także w programy szkoleniowe, aby podnieść kwalifikacje obecnych pracowników i umożliwić im wykonywanie nowych, innowacyjnych procesów produkcyjnych.

Nowy obiekt już pracuje. W ceremonii otwarcia udział wzięli Wielki Książę Luksemburga, Minister Gospodarki Franz Fayot oraz Dana Biancalany, Zastępca Burmistrza Dudelange.

 

Jako pierwsza ważna amerykańska firma, która osiedliła się w Luksemburgu w 1951 roku, Goodyear zapoczątkował nowy etap w historii przemysłu luksemburskiego i jego dywersyfikacji gospodarczej. Od tego czasu relacje między Goodyearem a Luksemburgiem zawsze opierały się na wzajemnym wsparciu i zaufaniu. Nowy zakład produkcyjny firmy w Dudelange potwierdza atuty Wielkiego Księstwa jako miejsca inwestycji międzynarodowych grup w zaawansowane technologie przemysłowe – powiedział Franz Fayot, Minister Gospodarki Luksemburga.

Na czym polega nowy proces?

Nowy proces pozwala Goodyearowi produkować opony cztery razy szybciej niż w standardowym cyklu produkcyjnym dzięki formowaniu i nakładaniu na gorąco elementów na maszynie do montażu opon. Innymi słowy, jest to wersja druku 3-D dla branży oponiarskiej.

 

Szybkość produkcji to zasługa nowych procesów cyfrowych, w których stosuje się wysoce zautomatyzowane, połączone ze sobą stanowiska pracy wykorzystujące technologie wytwarzania przyrostowego.

 

Dzięki w pełni zautomatyzowanemu i wysoce precyzyjnemu systemowi produkcji proces ten zwiększa wydajność w trakcie cyklu industrializacji nowych produktów, które później trafią do produkcji masowej.

 

To, w połączeniu z nowymi możliwościami wirtualnymi, które Goodyear instaluje w Centrum Innowacji w Colmar-Berg Luksemburgu, jest kluczowym krokiem w kierunku dalszego skracania cyklu rozwoju produktów, zmierzającym do osiągnięcia celu jaki wyznaczyła sobie firma, czyli osiągnięcia statusu preferowanego dostawcy oryginalnego sprzętu, który uzyskuje aprobatę dla wszystkich opracowywanych produktów po wykonaniu tylko jednej fizycznej iteracji.

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).