Goodyear oficjalnym dostawcą opon dla klasy LMP2 | MOTOFAKTOR

Goodyear oficjalnym dostawcą opon dla klasy LMP2

person Adrian Januszkiewicz 25/12/2019

Najnowszej generacji opony wyścigowe Goodyear Eagle SuperSport będą dostarczane zespołom klasy LMP2 w WEC i ELMS.

Goodyear został oficjalnym dostawcą opon dla kategorii LMP2 w Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC) i Europejskiej Serii Le Mans. Wielosezonowa umowa pomiędzy Automobile Club de l’Ouest (ACO), FIA World Endurance Championship i Goodyearem została uzgodniona w następstwie decyzji ACO o wyznaczeniu jednego dostawcy ogumienia dla klasy prototypów Le Mans. Wzmacnia to relacje między 24-godzinnym wyścigiem Le Mans, wiodącymi mistrzostwami świata i Europy w zawodach długodystansowych oraz jedną z najbardziej utytułowanych firm oponiarskich w historii sportów motorowych.

 

Tego lata Goodyear ogłosił powrót do europejskich i międzynarodowych wyścigów samochodów sportowych, dostarczając opony wybranym partnerom w klasie LMP2 WEC. Producent zanotował już pierwsze imponujące zwycięstwo – zespół Jota wygrał trzecią rundę mistrzostw, 4-godzinny wyścig w Szanghaju.

Pit Stop zespołu Jota

Nowy kontrakt na dostawę ogumienia dla wszystkich zespołów WEC startujących w klasie LMP2 zacznie obowiązywać od ośmiorundowego sezonu 2020/2021, który rozpocznie się we wrześniu przyszłego roku na torze Silverstone. Rywalizacja odbędzie się na czterech kontynentach, a serię zakończy 24-godzinny wyścig Le Mans w czerwcu 2021 r. – wyścig, który samochody wyposażone w opony Goodyear wygrały 14 razy.

 

Oficjalne partnerstwo w zakresie opon dla klasy LMP2 z ELMS, wiodącą na świecie serią wyścigów długodystansowych, rozpocznie się w kwietniu 2021 roku. W ramach ELMS kategoria LMP2 jest najwyższym poziomem wieloklasowych mistrzostw, które odbywają się na sześciu najlepszych torach Europy.

 

Partnerstwo oznacza, że wszyscy uczestnicy LMP2 w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 2021, w tym samochody spoza WEC i ELMS, skorzystają z najnowszych osiągnięć Goodyeara w dziedzinie opon wyścigowych. Ponadto amerykański producent zwiększy widoczność marki na torze i poza nim, aby wesprzeć wprowadzenie na rynek najnowszej gamy opon Eagle F1 SuperSport, wykorzystujących technologię zaczerpniętą ze sportów motorowych.

Pierre Fillon, Mike Rytokoski i Gerard Neveu podczas wyścigu 8-godzinnego w Bahrajnie na torze Sakhir po uwzględnieniu współpracy
Goodyear ma długą i niezwykłą historię w sporcie motorowym. Oprócz niepokonanego rekordu w postaci 368 zdobytych Grand Prix w Formule 1, mamy 14 zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. To partnerstwo pozwala zaprezentować naszą technologię, trwałość i wydajność w najsłynniejszej rywalizacji wytrzymałościowej na świecie. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani do tego wyzwania. Mike Rytokoski wiceprezes i dyrektor ds. marketingu opon osobowych Goodyear w regionie EMEA
Dziedzictwo Goodyeara w Le Mans to najsłynniejsze zwycięstwa od lat 60. do 90. Cieszymy się, że tak znana światowa marka, zbudowana w oparciu o zwycięski rodowód, wybrała 24-godzinny wyścig Le Mans, WEC i ELMS, aby sprawdzić swoją technologię w najbardziej wymagających środowiskach. Ich zaangażowanie w przyszłość wyścigów wytrzymałościowych jest inspirujące i odzwierciedla etos ACO oraz wszystkich naszych mistrzostw w wyścigach wytrzymałościowych. Pierre Fillon prezes Automobile Club de l'Ouest
Od czasu ogłoszenia powrotu do wyścigów, zaangażowanie Goodyeara w osiąganie najwyższych wyników było bardzo imponujące. Zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w klasie LMP2 w zaledwie trzecim podejściu świadczy o poziomie inwestycji, technologii i zaangażowania zespołu producenta. Jesteśmy dumni, że Goodyear jest partnerem WEC i ELMS, a nasze zespoły LMP2 skorzystają z profesjonalnego wsparcia na wysokim poziomie, aby zapewnić ciągłą konkurencję w tej kategorii. Gerard Neveu Dyrektor Generalny Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC) oraz Europejskiej Serii Le Mans

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).