Goodyear najwyżej oceniony przez „Auto Bild” | MOTOFAKTOR

Goodyear najwyżej oceniony przez "Auto Bild"

person Redakcja 14/04/2023

Eksperci magazynu "Auto Bild" przyznali marce Goodyear tytuł „Najlepszego Producenta Opon Letnich 2023” [1], potwierdzając wyniki marki w klasyfikacji ogólnej.

 

Goodyear z tytułem Najlepszego Producenta Opon Letnich 2023 od "Auto Bild"Goodyear otrzymał tytuł „Najlepszego Producenta Opon Letnich” drugi rok z rzędu [2].

 

Goodyear trzykrotnie trafił na szczyty rankingów z wzorowymi wynikami. Opony Eagle F1 Asymmetric 6 i EfficientGrip 2 SUV przekonują dynamicznymi osiągami i dbałością o zrównoważony rozwój [3], uznali testerzy magazynu „Auto Bild”.

 

Bardzo się cieszymy, że drugi rok z rzędu zostaliśmy nagrodzeni przez „Auto Bild” tytułem ‘najlepszego producenta opon letnich’. Nagroda jest wyrazem uznania dla naszego ciągłego dążenia do poprawy osiągów, które wpisujemy w każdy projekt Goodyeara. Metodologia testów stosowana przez „Auto Bild” należy do najbardziej szczegółowych w branży, zarówno pod względem kryteriów oceny, jak i liczby porównywanych opon – powiedział Laurent Colantonio, Regional Technology Director EMEA w Goodyear.

Cała gama opon letnich Goodyeara z sukcesami w testach

Eagle F1 Asymmetric 6, najnowsza opona letnia w portfolio Goodyeara, zajęła pierwsze miejsce w ostatnim teście ogumienia w rozmiarze 225/45R18, wyprzedzając 49 innych produktów letnich, oraz otrzymała tytuł „Eco-Master” przyznawany oponie najbardziej ekonomicznej w użytkowaniu. Jednocześnie był to jedyny model w teście, który otrzymał wyłącznie pozytywne opinie. Eksperci „Auto Bild” opisali tą oponę jako wzorowo zachowującą się na mokrych i suchych nawierzchniach przy znakomitym przebiegu [4].

 

Równie dobry rezultat model ten osiągnął w innym teście”Auto Bild”, w którym sprawdzano opony do samochodów sportowych [5]. Tutaj Eagle F1 Asymmetric 6 zaimponowała ekspertom sportowym i bezpośrednim prowadzeniem. Dobre sprzężenie zwrotne i wyważenie, duże rezerwy bezpieczeństwa w zakresie aquaplaningu, krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niski poziom hałasu podczas jazdy oraz oszczędne opory toczenia, tak oceniono produkt Goodyeara.

 

Z kolei opona EfficientGrip 2 SUV uzyskała notę „wzorową” w teście „Auto Bild allrad” (225/65R17) [6]. Testerzy stwierdzili, że opona ta charakteryzuje się dobrze wyważonymi, bezpiecznymi właściwościami jezdnymi, ma dobre rezerwy w zakresie aquaplaningu, uzyskuje krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a także zapewnia dobre właściwości terenowe oraz komfort jazdy.

 

[1]Auto Bild” wydanie 14/23.
[2]Auto Bild” wydanie 15/22.
[3] Wszystkie cytaty z magazynu przetłumaczone z oryginalnego języka niemieckiego.
[4]Auto Bild”: 50 testowanych opon letnich, wymiar 225/45R18. Samochód testowy: BMW serii 3. Wydanie 10/2023.
[5]Auto Bild” wydanie 10/23.
[6] Auto Bild: Sommerreifen-Test 2023: 225/65 R17.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).