Goodyear kończy kolejny udany sezon ETRC | MOTOFAKTOR

Goodyear kończy kolejny udany sezon ETRC

person Adrian Januszkiewicz 12/10/2019

Zawody w Jaramie w Hiszpanii zakończyły sezon zmagań zaliczanych do ETRC.

Zwycięzcą sponsorowanych przez Goodyear ETRC 2019 został Jochen Hahn, który wywalczył ten tytuł w imponującym stylu już po raz szósty. Konkurując z aż trzema poprzednimi mistrzami, wygrał siedem z ośmiu rund serii, prowadząc 5,3-tonową ciężarówkę wyścigową Iveco Hahn Racing na oponach Goodyear, o mocy 1 180 koni mechanicznych.

 

Jochen Hahn z Niemiec zakończył sezon z 370 punktami. Na drugim miejscu znalazł się hiszpański kierowca i były trzykrotny mistrz Europy Antonio Albacete z 268 punktami, a miejsce trzecie zajął Adam Lacko z Czech z dorobkiem 261 punktów, który wygrał serię w 2017 roku.

 

Zawodnicy ścigali się w specjalnie przygotowanych do tego pojazdach ciężarowych, opartych na ciągnikach siodłowych 4 x 2, o średniej mocy 1200 KM i momencie obrotowym 5500 Nm. Co ciekawe, pojazdy te rozpędzają się od 0 do 100 km/h w 5 sekund i od 30 do 160 km/h w zaledwie 6 sekund.

 

Goodyear rozpoczął produkcję specjalnie opracowanych opon Truck Racing w 2004 r. i obecnie jest wyłącznym partnerem FIA w ETRC na następne dwa lata. Dzięki temu marka może zademonstrować innowacyjną pozycję lidera w dziedzinie opon ciężarowych i przetestować nowe technologie. Opony Truck Racing są wyposażone w specjalny wzór i mieszankę bieżnika, które zapewniają wymagane osiągi w trudnych i konkurencyjnych warunkach.

Wspieranie Mistrzostw Europy w Wyścigach Samochodów Ciężarowych pozwala zademonstrować wyjątkowe osiągi naszych opon ciężarowych. Ogumienie wyścigowe Goodyear do samochodów ciężarowych, które opracowaliśmy dla tej serii, ma specjalny bieżnik wyścigowy, ale bazują na tych samych karkasach, z których codziennie korzystają tysiące samochodów ciężarowych na drogach Europy. Odporność opon na bardzo wysokie temperatury i siły oddziałujące w wyścigach ciężarówek świadczy o zaawansowanej wytrzymałości naszych karkasów. Maciej Szymański dyrektor ds. marketingu opon użytkowych Goodyear w Europie

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).