Goodyear EfficientGrip 2 SUV zwycięzcą testu "Auto Bild allrad" | MOTOFAKTOR

Goodyear EfficientGrip 2 SUV zwycięzcą testu "Auto Bild allrad"

person Adrian Januszkiewicz 10/03/2021

Niemiecki magazyn motoryzacyjny "Auto Bild allrad" pochwalił nową oponę Goodyear do samochodów klasy SUV.

Opona Goodyear EfficientGrip 2 SUV otrzymała najwyższe noty po wyczerpującym teście przeprowadzonym przez jeden z czołowych niemieckich magazynów motoryzacyjnych. Eksperci „Auto Bild allrad” skoncentrowali się szczególnie na segmencie SUV-ów, crossoverów i samochodów z napędem na cztery koła. W szczegółowym teście, obejmującym piętnaście różnych kryteriów zachowania, porównano dziesięć marek opon do samochodów typu SUV*.

 

Opona Goodyear EfficientGrip 2 SUV nie tylko uzyskała najwyższy wynik ogólny, ale także jako jedyna znalazła się w ścisłej czołówce w każdej z badanych kategorii. Odzwierciedlający zróżnicowane potrzeby kierowców SUV-ów, test obejmował zachowanie na mokrej i suchej nawierzchni, a także pomiar trakcji na różnych nawierzchniach terenowych, takich jak piasek, żwir, trawa i błoto.

 

Na przykładzie Jeepa Renegade, badacze renomowanego czasopisma opisali opony Goodyear jako wzorowe pod względem właściwości jezdnych na wszystkich nawierzchniach, wskazując na sportowe prowadzenie, precyzyjne zachowanie kierownicy oraz krótką drogę hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Testerzy „Auto Bild allrad” ocenili produkt Goodyear jako oponę o bardzo niskich oporach toczenia, pozwalającą oszczędzać paliwo.

Segment aut typu SUV jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. Kierowcy oczekują od swoich pojazdów wszechstronności, a my postanowiliśmy stworzyć oponę, która zapewnia doskonałe osiągi w każdych warunkach. Uznanie opony EfficientGrip 2 SUV za zwycięzcę testu i osiągnięcie wysokich wyników w każdej z wymagających prób jest dowodem na to, że zrealizowaliśmy nasz cel, jakim było stworzenie opony do samochodów typu SUV, która nie zmusza kierowcy do kompromisów. Piotr Nagalski dyrektor ds. marketingu Goodyear w Europie

 

Stałe utrzymywanie się na najwyższym poziomie we wszystkich piętnastu kategoriach testu jest wynikiem szeregu innowacji zastosowanych w konstrukcji opony EfficientGrip 2 SUV. Technologia Mileage Plus, opracowana przez inżynierów Goodyear, zapewniać ma dłuższy przebieg przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich osiągów dzięki elastyczności i sprężystości bieżnika. Ta technologia ma sprawiać, że w szerokim zakresie temperatur opona rzadziej ulega uszkodzeniom pod wpływem trudnych warunków drogowych.

 

Opona EfficientGrip 2 SUV jest dostępna w rozmiarach na obręcze od 16 do 22 cali i pasuje do szerokiej gamy samochodów typu SUV dostępnych na europejskim rynku.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).