Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 wchodzi na rynek opon UHP | MOTOFAKTOR

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 wchodzi na rynek opon UHP

person Adrian Januszkiewicz 20/03/2019

Następczyni popularnej i wielokrotnie nagradzanej opony Eagle F1 Asymmetric 3 łączy luksusowy komfort jazdy z doskonałymi parametrami prowadzenia.

Projektując najnowocześniejszą, wszechstronną oponę letnią inżynierowie marki wykorzystali technologie, które umożliwiają istotną poprawę parametrów hamowania na mokrej nawierzchni i prowadzenia na suchej, bez kompromisów pod względem poziomu hałasu oraz komfortu jazdy.

 

Kluczem do wszechstronności nowego produktu Goodyear jest wysoce dopracowana mieszanka, która zapewnia dobre osiągi na mokrej nawierzchni bez kompromisów w zakresie trwałości oraz zachowania na suchej nawierzchni. Dodatkowo podczas hamowania zwiększa się powierzchnia styku opony z drogą, dzięki czemu przyczepność ogumienia wzrasta do poziomów zwykle kojarzonych z oponami wyścigowymi. Przekłada się to na krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni aż o 4% w porównaniu z Eagle F1 Asymmetric 3*.

 

Ponadto inżynierowie Goodyear wprowadzili optymalizację osiągów, polegającą na zmniejszeniu podatności bieżnika na odkształcenia podczas przenoszenia sił bocznych. Z kolei precyzyjne i pewne zachowanie w zakrętach, wyższy poziom przyczepności oraz efektywne i stabilne przyspieszanie przyczyniają się do poprawy zachowania na suchej nawierzchni. Polepszaniu uległa również reaktywność podczas kierowania, co pozwala kierowcy lepiej czuć samochód i daje większe poczucie pewności.

 

Nowe ogumienie opracowano w odpowiedzi na zapotrzebowanie szybko rozwijającego się rynku produktów Ultra High Performance (UHP). Od 2012 roku, jego coroczny wzrost – w rozmiarze od 17” – utrzymuje się na poziomie 8,3%, przy czym wzrost popytu na opony UHP w Europie Północno-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, wynoszący od 18% do 25% rocznie od roku 2012, potwierdza znaczenie opony Eagle F1 Asymmetric 5 na rynku**. Warto jeszcze podkreślić, że obecnie segment ten stanowi 22% łącznej sprzedaży opon letnich*. Przewiduje się również wzrost sprzedaży pojazdów klasy wyższej z 17,5% do 18,2% do roku 2023***.

 

Produkt będzie dostępny w ponad 60 rozmiarach, które są sukcesywnie wprowadzane na rynek od lutego do grudnia 2019 roku. Opona będzie dostosowana na obręcze o średnicy od 17” do 22”, o szerokości od 205 do 315 mm i profilu od 50 do 25. Ogumienie będzie też oferowane jako fabryczne wyposażenie takich modeli jak Volkswagen GolfPorsche 911. Produkt odpowiada również na potrzeby pojazdów segmentu premium takich jak Mercedes-Benz klasy C oraz BMW serii 3.

 

*W porównaniu z poprzednim modelem, w oparciu o wewnętrzne testy.

**Na podstawie danych Europool 2012 -2017.

***IHS 2018 – segment pojazdów D – E, Europa, z wyłączeniem lekkich aut dostawczych.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).