Goodyear Drive-Over-Reader nagrodzony za innowację | MOTOFAKTOR

Goodyear Drive-Over-Reader nagrodzony za innowację

person Adrian Januszkiewicz 19/12/2019

Niezależni eksperci uznali czytnik najazdowy Goodyear Drive-Over-Reader za wiodącą innowację na rynku.

Doroczne włoskie odznaczenie IoMobility Awards wręczane jest innowacyjnym firmom i produktom w dziedzinie inteligentnej mobilności. IoMobility w kategorii ‘Mobility Innovation’ to trzecia w tym roku nagroda przyznana Goodyearowi za to rozwiązanie. Czytnik najazdowy zdobył pierwsze miejsce w wyniku wysokiej oceny jury złożonego z ponad 20 ekspertów z branży transportowej.

 

Oprócz włoskiej nagrody za innowację, Goodyear otrzymał kolejną podczas 23. kongresu Geluid, Trillingen en Luchtkwaliteit Congres. Jest to jedno z największych wydarzeń poświęconych zagadnieniom dźwięku, wibracji i jakości powietrza w krajach Beneluksu. Komisja sędziowska uznała czytnik najazdowy Goodyear za najlepsze zintegrowane rozwiązanie mające największy potencjał poprawy jakości naszego środowiska życia. W ostatecznym wyborze jury wzięło pod uwagę następujące aspekty: jakość powietrza, hałas, redukcję emisji CO2, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Z kolei w marcu br. niemiecki magazyn autobusowy “Busplaner” przyznał czytnikowi nagrodę International Sustainability Awards 2019 w kategorii “Zarządzanie oponami”. Wyróżnienia te są wyrazem uznania dla innowacyjnych produktów i usług, które przynoszą korzyści dla środowiska i chronią zasoby związane z przemysłem autobusowym.

Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy te trzy nagrody, które potwierdzają znaczenie czytnika i zarazem są dowodem uznania dla potencjału innowacyjnego naszego zespołu. Równie ważny jest fakt, że proaktywna konserwacja opon w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego zmniejszając emisję zanieczyszczeń i utrzymując przewagę konkurencyjną naszych klientów. André Weisz dyrektor zarządzający Goodyear Proactive Solutions w regionie EMEA

 

Jako ekspert ds. rozwiązań w zakresie opon i mobilności Goodyear zdecydował się wprowadzić na rynek własny czytnik najazdowy. Jest on częścią programu Goodyear Total Mobility, kompleksowej oferty dla flot obejmującej ogumienie premium, proaktywne rozwiązania w zakresie zarządzania oponami oraz ogólnoeuropejską sieć serwisową.

 

Sprawdzenie stanu opon może być dość czasochłonne i skomplikowane z perspektywy planowania. Technologia czytnika najazdowego składa się z zamontowanego w podłożu czytnika mierzącego ciśnienie w oponach, głębokość bieżnika, obciążenie osi i całkowitą masę pojazdu. Za każdym razem, gdy pojazd wraca na plac i przejeżdża przez specjalną płytę, w ciągu kilku sekund kierownik floty otrzymuje obszerny przegląd wszystkich kluczowych parametrów.

 

Nagradzane rozwiązanie zostało opracowane z myślą o  zmniejszeniu śladu węglowego flot i całkowitego kosztu posiadania. Można to osiągnąć przez obniżenie zużycia paliwa spowodowanego niedopompowanymi oponami, liczby awarii ogumienia, częstotliwości jego wymiany i kosztów konserwacji, jak również potencjalnych kar związanych z przeciążeniem i opóźnieniami w dostawach.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).