Goldman Sachs prognozuje wzrost produkcji aut w roku 2022 | MOTOFAKTOR

Goldman Sachs prognozuje wzrost produkcji aut w roku 2022

person Adrian Januszkiewicz 11/01/2022

Analitycy Goldman Sachs sporządzili prognozę dla przemysłu motoryzacyjnego w roku 2022. W porównaniu z rokiem 2021 przewidują wzrosty.

Zdaniem zespołu ekonomistów Goldman Sachs, 2022 rok na rynku motoryzacyjnym upłynie pod znakiem nadrabiania zaległości produkcyjnych. Eksperci GS są nastawieni konstruktywnie i zakładają, że producenci samochodów będą w stanie utrzymać dyscyplinę cenową dzięki ścisłemu zarządzaniu zapasami, zgodnie z polityką przyjętą w czasie pandemii COVID-19.

 

Analitycy GS spodziewają się również, że popularyzacja pojazdów elektrycznych (EV) pozostanie jednym z głównych trendów tego roku. W tym kontekście GS zakłada, że istotnym wyzwaniem dla producentów samochodów będzie przeciwdziałanie tzw. „zielonej inflacji”, co musi oznaczać wyjście poza innowacje jedynie w zakresie baterii, a podejmowane działania powinny objąć także wzrost wydajności pojazdów czy recykling baterii.

 

Ekonomiści GS, biorąc pod uwagę perspektywy nadrabiania opóźnień produkcyjnych w 2022 r., prognozują, że globalna produkcja samochodów w 2022 r. wzrośnie o 12,1% r/r do 85 mln sztuk. Byłoby to znacznie powyżej prognozy GS dot. sprzedaży, która jest na poziomie 82,5 mln sztuk (+4,6% r/r). W podziale na główne rynki, GS spodziewa się, że w USA, Europie Zachodniej, Japonii i Indiach będzie można zaobserwować dwucyfrowy (procentowo) wzrost produkcji, co odzwierciedli dążenie producentów do normalizacji zapasów.

 

Pełna analiza Goldman Sachs jest dostępna TUTAJ.

 

Źródło: Goldman Sachs

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).