Globalny program Delphi Technologies Aftermarket dla rynku EV | MOTOFAKTOR

Globalny program Delphi Technologies Aftermarket dla rynku EV

person Adrian Januszkiewicz 7/09/2021

BorgWarner z Delphi Technologies Aftermarket wprowadzają nowe technologie w ramach programu energoelektroniki dla pojazdów zelektryfikowanych.

Nowoczesna oferta produktów firmy korzysta ze strategicznych inwestycji biznesowych BorgWarner, aby globalnie rozszerzyć swoje możliwości w zakresie elektryfikacji, umożliwiając klientom rynku części zamiennych dostęp do produktów o jakości oryginalnego wyposażenia (OE), takich jak falowniki i konwentery DC/DC, moduły falownika trakcyjnego oraz ładowarki pokładowe.

 

Firma oferuje innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie, w ramach którego zapewnia dostęp do urządzeń do ładowania, dostęp do szkoleń prowadzonych przez specjalistów, zaawansowanego wsparcia technicznego oraz tradycyjnych części zamiennych, aby jeszcze bardziej ułatwić swoim klientom obsługę i naprawę szybko rozwijającego się rynku pojazdów zelektryfikowanych.

Ruch w kierunku zrównoważonego rozwoju nie wynika wyłącznie z rządowych inicjatyw dotyczących sprzedaży wyłącznie pojazdów bezemisyjnych na całym świecie. Mamy teraz dowód na to, że konsumenci również chcą bardziej ekologicznej mobilności, ponieważ w ubiegłym roku pomimo pandemii odnotowano 43-procentowy wzrost światowej sprzedaży pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym oraz pojazdów hybrydowych typu plug-in. Wszystkie te pojazdy wykorzystują energoelektronikę do poruszania się, a rynek części zamiennych będzie potrzebował dostępu do komponentów, by rozwijać się wraz z tym segmentem. Alex Ashmore prezes i główny dyrektor w BorgWarner Aftermarket

Wydajność produktów zgodna ze standardem OE dla zelektryfikowanego rynku części zamiennych

Innowacyjne podejście firmy do inwestycji w energoelektronikę pomogło jej klientom spełnić rosnące wymagania w zakresie emisji spalin i zużycia paliwa, a także przyczyniło się do wzrostu akceptacji konsumentów dla pojazdów zelektryfikowanych. Do zróżnicowanego zestawu rozwiązań OE firmy BorgWarner należą falowniki i zintegrowane konwertery DC/DC (CIDD), moduły falownika trakcyjnego (TPIM) oraz ładowarki pokładowe.

 

Części te zapewniać mają najlepszą w swojej klasie wydajność pod względem gęstości mocy, rozmiaru i wagi, a także prowadzić do istotnego obniżenia kosztów. Firma, która jest już obecna na platformach wielu globalnych producentów pojazdów, zamierza kontynuować wyścig w kierunku elektryfikacji na rynku części zamiennych, oferując te same komponenty na potrzeby napraw zgodnie ze standardami OE.

Elastyczne i przenośne urządzenie do ładowania

Firma Delphi Technologies rozwiewa obawy konsumentów co do zasięgu pojazdu, oferując innowacyjne, niedrogie, wielofunkcyjne urządzenie do ładowania, z którego można korzystać praktycznie wszędzie. Ładowarkę do pojazdów elektrycznych (tryb 2) wyposażono w zintegrowane z przewodem urządzenie sterujące i zabezpieczające (IC-CPD). Pozwalać ma ono na bezpieczne ładowanie pojazdów elektrycznych (EV) za pomocą istniejącej infrastruktury (np. gniazda domowego). To pionierskie urządzenie, które można z łatwością schować do bagażnika samochodu elektrycznego, nadawać ma się do krótkich podróży i ładowania przez noc. Sprawdzić ma się też jako ładowarka awaryjna. Ładowarki do pojazdów elektrycznych (tryb 2) od Delphi Technologies są dostosowane do kraju użytkowania i dostępne w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

Innowacyjna pełna obsługa serwisowa

Z myślą o przyszłych trendach w elektryfikacji, Delphi Technologies angażuje się w organizację szkoleń technicznych, których będą potrzebować mechanicy na całym świecie, by bezpiecznie serwisować technologie samochodowe związane z wysokim napięciem. Firma oferuje kompleksowe szkolenia w zakresie serwisowania pojazdów elektrycznych typu plug-in i hybrydowych (PHEV/HEV), a w przyszłości planuje rozszerzenie programu, aby sprostać kolejnym potrzebom serwisowym. W zależności od regionu pionierskie produkty firmy Delphi Technologies obejmują wysokiej jakości tradycyjne części zamienne, dzięki którym można przeprowadzić wiele napraw układu napędowego, takich jak hamulce, czujniki i części dla układu chłodzenia, układu kierowniczego oraz zawieszenia, a także w pełni obsługiwać pojazdy elektryczne.

Wyścig w kierunku elektryfikacji to ogromna szansa dla rynku części zamiennych, z której mogą skorzystać podmioty dysponujące właściwymi częściami, narzędziami i specjalistyczną wiedzą na temat serwisowania pojazdów następnej generacji. Dlatego w Delphi Technologies jesteśmy nie tylko podekscytowani możliwością wprowadzenia pionierskiej technologii OE firmy BorgWarner na rynek części zamiennych, ale także zapewnieniem szkoleń technicznych i wsparcia, które są niezbędne, aby mechanicy mogli zapoznać się z nowymi technologiami stosowanymi w nowej flocie złożonych pojazdów zelektryfikowanych. Alex Ashmore

 

Więcej informacji na temat programu energoelektroniki można znaleźć na stronie delphiaftermarket.com.

 

Źródło: BorgWarner

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).