Global e-Mobility Forum już 21 listopada w Warszawie | MOTOFAKTOR

Global e-Mobility Forum już 21 listopada w Warszawie

person Adrian Januszkiewicz 13/11/2019

Już 21 listopada w Warszawie odbędzie się Global e-Mobility Forum, gdzie reprezentanci wielu ważnych instytucji debatować będą o przyszłości elektromobilności.

Global e-Mobility Forum to jedno z planowanych działań realizowanych w ramach deklaracji “Driving Change Together — Katowice Partnership for Electromobility”, przyjętej podczas szczytu COP24 w Katowicach. Wśród sygnatariuszy znalazły się: państwa, regiony, miasta, organizacje międzynarodowe, a deklaracja swoim zasięgiem objęła ponad połowę światowej populacji.

 

Nadchodzące Forum połączy formułę okrągłego stołu, warsztatów i posiedzeń grup roboczych w dużej części poświęconych praktykom, które skutecznie będą sprzyjały rozwojowi elektromobilności na różnych rynkach świata. Przedmiotem dyskusji będą: najskuteczniejsze strategie rozwoju e-mobilności, lepszy dostęp do środków finansowych i możliwości generowania nowych zasobów oraz komunikacja z obywatelami dotycząca korzyści i wyzwań związanych z nadchodzącą rewolucją w transporcie. W ramach Forum zorganizowana zostanie także strefa ekspozycyjna, prezentująca najnowsze rozwiązania w zakresie elektromobilności.

Szacujemy, że w latach 2022-23 nastąpi przełamanie i pojazdy elektryczne, licząc cenę zakupu i eksploatacji, zaczną być konkurencyjne ze spalinowymi, a wtedy zapotrzebowanie skokowo wzrośnie. Widać to już po polityce producentów samochodów. Dla polskiego przemysłu temat elektromobilności ma szczególne znaczenie. Rewolucja ta zaczyna się od transportu publicznego, a Polska jest największym producentem i eksporterem autobusów elektrycznych w Unii Europejskiej. Bardzo obiecująco wygląda także rynek baterii litowo-jonowych i cały łańcuch wytwórczy, bo to w okolicach Wrocławia znajduje się największa i jak na razie jedyna w Europie fabryka tych baterii, a Polska w I kwartale 2019 roku była ich największym, unijnym eksporterem. Michał Kurtyka sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska

 

20 listopada, dzień przed Global e-Mobility Forum, specjalne wyróżnienia – nagrody w kategoriach Global E-mobility Leader oraz Lider Elektromobilności – w Łazienkach Królewskich w Warszawie zostaną wręczone krajowym i globalnym liderom zrównoważonego transportu.

 

Więcej informacji o forum można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: Global e-Mobility Forum

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).