GKN rozbudowuje fabrykę w Oleśnicy | MOTOFAKTOR

GKN rozbudowuje fabrykę w Oleśnicy

person Adrian Januszkiewicz 7/11/2018

Od początku października br. trwa rozbudowa zakładu OLE2 GKN Driveline Polska Sp. z o.o. w Oleśnicy.

Fabryka w Oleśnicy rozpoczęła działalność w czerwcu 2016 r., kiedy to w ramach pierwszej fazy projektu inwestycyjnego wartego 68 mln złotych, oddano do użytku halę o powierzchni 14,3 tys. m2.

 

W wyniku rozbudowy powierzchnia zakładu ma zostać podwojona, ponieważ hala produkcyjno-magazynowa powiększona zostanie o 16,5 tys. m2 oraz dodatkową powierzchnię biurową (1 340 m2).

Rozbudowa jest kontynuacją projektu z lat 2015-2016 roku. W związku ze zmianami w GKN Driveline planowany wcześniej drugi etap - rozbudowa hali - został odłożony w czasie. Mariusz Karolewski dyrektor zakładów GKN w Oleśnicy

 

W lipcu tego roku GKN w Oleśnicy gościł nowego właściciela Grupy w osobach zarządu firmy Melrose Industries Plc. W trakcie wizyty został potwierdzony projekt rozbudowy zakładu. Głównym jej celem jest usprawnienie przepływu materiału w obu zakładach (produkcja komponentów, montaż półosi i wałów napędowych) oraz uzyskanie dodatkowej powierzchni produkcyjnej, która w przyszłości ma zostać wykorzystana pod nowe projekty.

 

Wartość inwestycji, która zostanie oddana do użytku we wrześniu przyszłego roku to 56 mln złotych.

Przewidywany wzrost zatrudnienia o około 40 osób jest wartością szacunkową, gdyż finalnie będzie on zależeć od nowych projektów. Mariusz Karolewski

GKN rozpoczęło działalność w Polsce w 1996 roku i obecnie zatrudnia ponad 1 200 osób. Wytwarzane w Oleśnicy półosie i wały napędowe są dostarczane do aut takich marek, jak: Mercedes-Benz, Grupa Volkswagen, FCA, PSA/Opel, Volvo, BMW i wiele innych.

 

W 2017 roku w GKN Driveline Polska zostało wyprodukowanych 6,2 mln półosi, 14,5 mln komponentów, 5,1 mln odkuwek i 500 tys. wałów napędowych.

 

GKN w Polsce:
 • Lipiec 1996 – utworzenie GKN Automotive Polska Sp. z o.o. w Polsce (Twardogóra)
 • 13 Lipiec 1999 – uroczyste otwarcie fabryki w Oleśnicy
 • Czerwiec 2002 – pierwsza rozbudowa fabryki o 7,2 tys. m2
 • Październik 2005 – otwarcie Kuźni Przemysłowej
 • Maj 2008 – uruchomienie Centrum Logistycznego i Narzędziowni
 • Grudzień 2012 – uzyskanie pierwszego pozwolenia strefowego (Wałbrzyska SSE Invest-Park)
 • Październik 2013 – rozbudowa (o 6,8 tys. m2) i re-layout budynku
 • Czerwiec 2014 – uzyskanie drugiego pozwolenia strefowego
 • Maj 2014 – uruchomienie produkcji wałów napędowych
 • Lipiec 2015 – rozpoczęcie budowy nowego zakładu w Oleśnicy
 • Czerwiec 2016 – oddanie do użytku zakładu w Oleśnicy przy ulicy Krzywoustego
 • Październik 2018 – rozpoczęcie rozbudowy zakładu przy ulicy Krzywoustego (o 17,8 tys. m2)

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

 

Zdjęcia: GKN Driveline Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).